Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumiForumi  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  IdentifikohuIdentifikohu  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
 Po shumë.
 Jo Aspak.
 Deri Diku.
 Duhet me bo ndryshim.
Shiko rezultatin
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 23:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 23:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Thu 11 Jul 2013, 07:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sun 05 May 2013, 05:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Wed 03 Apr 2013, 01:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Wed 03 Apr 2013, 01:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Sat 23 Mar 2013, 04:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 20:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 20:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 23:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Fri 08 Mar 2013, 19:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Fri 08 Mar 2013, 06:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Fri 08 Mar 2013, 06:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Fri 08 Mar 2013, 06:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Wed 27 Feb 2013, 02:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Thu 21 Feb 2013, 07:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Thu 21 Feb 2013, 07:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Thu 21 Feb 2013, 07:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Thu 21 Feb 2013, 07:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Thu 21 Feb 2013, 06:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Fri 15 Feb 2013, 19:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Thu 14 Feb 2013, 17:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Mon 11 Feb 2013, 08:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Mon 11 Feb 2013, 06:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 20:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Fri 04 Jan 2013, 01:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 22:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Sat 08 Dec 2012, 19:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sun 25 Nov 2012, 11:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Fri 26 Oct 2012, 01:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Tue 11 Sep 2012, 05:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Tue 04 Sep 2012, 06:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Wed 29 Aug 2012, 01:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sun 26 Aug 2012, 00:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sun 26 Aug 2012, 00:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sun 26 Aug 2012, 00:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sun 26 Aug 2012, 00:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 23:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sun 19 Aug 2012, 18:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Sat 18 Aug 2012, 03:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Tue 07 Aug 2012, 10:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Tue 07 Aug 2012, 03:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sun 05 Aug 2012, 08:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Thu 02 Aug 2012, 07:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Mon 30 Jul 2012, 08:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Mon 30 Jul 2012, 08:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Mon 30 Jul 2012, 08:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Mon 30 Jul 2012, 08:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Thu 26 Jul 2012, 03:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Mon 23 Jul 2012, 03:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Mon 23 Jul 2012, 03:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Fri 20 Jul 2012, 02:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Fri 20 Jul 2012, 02:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Fri 20 Jul 2012, 02:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Sat 07 Jul 2012, 18:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Sat 07 Jul 2012, 18:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Sat 07 Jul 2012, 18:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Sat 07 Jul 2012, 18:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Sat 07 Jul 2012, 18:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Thu 05 Jul 2012, 03:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Sat 23 Jun 2012, 01:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Sat 23 Jun 2012, 01:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sun 22 Apr 2012, 19:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 23:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 23:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 23:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 22:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 22:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Tue 17 Apr 2012, 04:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Tue 17 Apr 2012, 02:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Sat 14 Apr 2012, 05:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Sat 14 Apr 2012, 05:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Sat 14 Apr 2012, 05:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Sat 14 Apr 2012, 05:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Sat 14 Apr 2012, 05:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Sat 14 Apr 2012, 05:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Sat 14 Apr 2012, 05:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Sat 14 Apr 2012, 05:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Sat 14 Apr 2012, 05:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Fri 13 Apr 2012, 06:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Fri 13 Apr 2012, 06:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Fri 13 Apr 2012, 06:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Fri 13 Apr 2012, 06:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Fri 13 Apr 2012, 05:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Fri 13 Apr 2012, 05:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sun 08 Apr 2012, 15:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sun 08 Apr 2012, 15:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sun 08 Apr 2012, 15:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 20:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 20:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 20:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 20:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 20:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 20:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 20:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 20:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Wed 15 Feb 2012, 05:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Wed 15 Feb 2012, 05:55 nga Jakub

Identifikohu
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 275 më Mon 12 Mar 2012, 06:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
Agjerimi i Ramazanit
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Pytësori


Use of cookies

Probleme me regjistrimin dhe identifikimin

Preferencat dhe vetitë e përdoruesve

Probleme me postimin

Formatimi dhe llojet e temave

Nivelet dhe grupet e përdoruesve

Mesazhet Private

Cështje të phpBB 2

 
Kërce tek: