Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Mos e shtyj vajzen drejt zjarrit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jakub
Radio përgjegjësi
Radio përgjegjësi


Male Numri i postimeve : 419
Pikë : 15367
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 04/09/2010
Thënia e preferuar : All-llahu te Drejtoft
Mesazhi për të tjerët : Thuaj: La ilahe il-lAll-llah - Muhammeden-RresulAllah

MesazhTitulli: Mos e shtyj vajzen drejt zjarrit   Sun 08 May 2011, 11:08

Mos e shtyj vajzën drejt zjarrit

Në këto pak minuta, më lejoni t’ua përcjelli disa fjalë rreth një çështjeje e cila thellësisht më shqetëson dhe më mundon.

Ishte një pamje që kurrë nuk mundem ta harroj. Kënaqësitë e botës na kanë bërë të tërhiqemi nga kjo pamje.

Çka është e drejtë është bërë e gabuar dhe konsiderohet si prapambeturi. Çka është e gabuar është bërë e drejtë dhe konsiderohet si diç normale.

Në një kohë kur gjithçka është bërë konfuze dhe e vërteta është përzier me të pavërtetën, -në përjashtim të atyre të cilët i ka mëshiruar Zoti-, ne jemi të paaftë të kuptojmë realitetin e gjërave dhe jemi duke jetuar ashtu siç duan jobesimtarët që ne të jetojmë, sepse kjo është ideja e tyre e të qenit “I civilizuar” dhe “përparimtar”.

Motra ime e dashur,

Të lutem, hape zemrën tënde ndaj fjalëve të mia. Para se gjithash, a mund të parashtrojë një pyetje të cilës ia di përgjigjen, sidoqoftë po të pyes!

Çfarë do të bëje sikur një shkëndijë e vogël do ta prekte lëkurën e vajzës tënde të vogël?! Shkëndijë nga një shkop shkrepëse, qiriu apo shkopi i ndezur që nxjerr aromë.

Ç’do të bëje? Si do të reagoje? Sigurisht, do të bërtisje dhe do të shpejtoje për t’i ndihmuar asaj. Do ta dërgoje atë në spitalin më të afërt.

Çka nëse po qe një vend me zjarr të madh dhe vajza jote ka qenë aty?

Çfarë do të bëje? Mund të thuash për shembull, që ka gjasa që zjarrfikësit kanë pasur sukses ta shpëtojnë dhe se mund të jetë gjallë. Me të vërtetë, kjo është një mundësi dhe kjo është ajo që unë dëshiroj. E lus Allahun e Madhëruar ta mbroj atë nga të gjitha të këqijat.

Ta lëmë këtë botë dhe le të mendojmë për një vend tjetër. Vend i cili nuk i përket jetës së kësaj bote. Le të shkojmë drejt botës tjetër, kur pas Llogarisë vetëm se kemi marrë Librat tonë.

Gjithsesi, ti e di se jeta e kësaj bote është e përkohshme dhe se nuk ka ndonjë mundësi për ne që të kthehemi në të.

Vetëm imagjino madje një moment pamjen e vajzës tënde në Zjarr kryesisht për shkak teje. Allahu i Madhërishëm na ruajt të gjithëve nga zjarri.

Çfarë do të bëje pastaj?

A do t’i rezistoje piskamës dhe vuajtjes së saj duke të fajësuar ty?! Për Allahun, më trego! A ke menduar ndonjëherë rreth kësaj gjendje të tmerrshme?

A do të vazhdosh të imagjinosh e lënduar apo do të lëvizësh kokën me shenjë mohimi për të harruar dhe injoruar këtë skenë të mundshme dhe të kthehesh tek dëshirat e kësaj bote.

Motra ime e dashur,

Ki mëshirë ndaj vajzës tënde!

O ju të cilët i shihni vajzat tuaja duke i ekspozuar bukuritë e tyre në mënyrë të paligjshme, a nuk e keni dëgjuar paralajmërimin?

Allahu i Plotfuqishëm thotë: “Unë u kam tërhequr vërejtjen për zjarrin të ndezur fort.” (Kuran, 92:14)

A të kanë tërhequr paraqitjet e rreme me lëvdata? Apo vezullimet mashtruese të Perëndimit të kanë bërë t’i humbësh shqisat e tua?

Zgjohu, o nënë! Mbroje vajzën tënde nga zjarri lëndë djegëse e të cilit janë njerëzit dhe gurët.

Duhet të dish se është vetëm Xheneti ose Xhehenemi. Nuk ka zgjedhje të tretë, andaj cilin do ta zgjedhësh? Cila është zgjedhja për të cilën do ta përgatitësh veten tënde dhe për atë të cilën e do?

A nuk dëshiron të jesh me vajzën tënde në Xhenet? E mësove se si të jetojë në këtë jetë të përkohshme, por harrove ta mësosh si të jetë e lumtur ne botën tjetër.

O nënë e mëshirshme!

A mund të garantosh që vajza jote do të jetojë deri në atë moshë të mjaftueshme për të bërë dallimin në mes asaj që është e mirë dhe asaj që është e keqe dhe të dallojë të vërtetën nga e kota pa ndihmën tënde?

A mund të garantosh se do të jetosh një orë më tepër për t’u penduar dhe të kërkosh falje?

Shumë vajza i fajësojnë familjarët e tyre për mungesën e udhëzimit nga mënyra se si janë rritur dhe janë mësuar të vishen në mënyrë të paturpshme çka atyre ju duket normale.

Ku është mendja jote bija ime e dashur kur të rritesh, edhe nëse familja jote ishte neglizhuese? Çka është e ligjshme është e qartë dhe çka është mëkat është gjithashtu e qartë. Pas kësaj dite nuk ke më arsyetime.

Allahu i Plotfuqishëm thotë:” Po njeriu është dëshmitar i vetvetes .Edhe nëse i paraqet arsyetimet e veta” (Kuran,70:14-15)

Bija ime e shtrenjtë!

T’i shkrova këto fjalë ty në mënyrë që t’i përcjellë këto fjalë të Pejgamberit, salallahu alejhi ue selem: ”Askush prej jush nuk është besimtarë i vërtetë derisa të dojë për vëllanë e tij musliman atë që e do për vete!”. Pasha Allahun e Plotfuqishëm, ia dua të mirën çdo muslimanit, mashkull qoftë, apo femër.

Megjithatë, ajo çfarë pashë më zemëroi. Një pamje e turpshme.

E pashë një nënë me mbulesë me vajzën e saj që ishte në rininë e saj, rreth pesëmbëdhjetave, rrobat e së cilës nuk reflektonin të jetë muslimane.

Ajo ishte e veshur me një këmishë shumë të ngushtë dhe xhins të ngushtë me flokët e saj të zbuluara. Pasha Allahun e Plotfuqishëm, nëse trupi do të ishte në gjendje të fliste, do të bërtiste: ”Këto rroba po më mbysin!”. Dhe si mundet kjo mënyrë e veshjes të quhet veshje e vendit të parë?

Pa qëllim e shikova atë dhe ajo e uli kokën nga turpi. Turpi dhe modestia janë të pandashme, ato janë pjesë përbërëse e psikikës së gruas. Mungesa e njërës prej tyre nënkupton që gruaja e ka humbur feminitetin e saj.

Nëna ime e dashur!

A e do me të vërtetë bijën tënde?

A ja dëshiron lumturinë asaj në jetën e kësaj bote dhe botën tjetër?

Sigurisht përgjigja jote do të jetë në afirmativ ashtu siç nuk dëshiron sigurisht ta parandalosh nga një kopsht aq i gjerë sa Qiejt dhe Toka - Xheneti, aty ku janë mirësitë që syri nuk i ka parë dhe veshi nuk i ka dëgjuar.

Atëherë përse e shtyn atë në zjarr me duart e tua? Pse e zvarrit atë me ty nëpër tregje duke u vërtitur nga një vend në një vend tjetër sikur ajo të ishte vajzë komerciale apo një reklamë? Allahu i Plotfuqishëm na ruajt të gjithëve!

Pse?!

A e di se zjarri i jetës së kësaj bote është vetëm një pjesë e shtatëdhjetë pjesëve të Zjarrit të Xhehenemit? Gjithashtu a e di se çfarë hanë, pinë dhe veshin njerëzit e zjarrit të Xhehenemit?- Nuk është asgjë përveç se zjarr. A e di se si duket zjarri?

Allahu i Plotfuqishëm thotë: “Ai nuk lë send të mbetet pa e djegur. Ai është që ua prish dhe ua nxin lëkurat.” (Kuran,74:28-29)

Djeg dhe shkatërron gjithçka!Pyeti dijetarët dhe ata do të japin përgjigjen e vërtetë.

Motra ime e dashur,

Ke kujdes nga zemërimi i Allahut të Plotfuqishëm në jetën e kësaj bote dhe në botën tjetër. Ke frikë Allahun e Plotfuqishëm në lidhje me bijën tënde.

Lute Allahun e Mëshirshëm për falje para se të jetë vonë. Ke kujdes motra ime e dashur sepse syri i lig i njeriut nuk ka mëshirë.

Nuk ka pushtet dhe as fuqi përveç Allahut të Plotfuqishëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mos e shtyj vajzen drejt zjarrit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: