Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
A po ju pëlqen Forumi
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Si ta shfrytëzojmë kohën siç duhet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Muslimani
Admin & Dizajner i Faqes
Admin & Dizajner i Faqes
avatar

Male Numri i postimeve : 296
Pikë : 16847
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 25/08/2009
Mosha : 26
Vendi : Gjakovë
Thënia e preferuar : All-llahu Ekber.
Mesazhi për të tjerët : Trego fuqinë tënde pa ushtruar dhunë, dhe gjithashtu trego butësinë tënde pa shprehur dobësi.

MesazhTitulli: Si ta shfrytëzojmë kohën siç duhet   Tue 17 May 2011, 10:54

Koha (jeta) është dhunti e madhe e Allahut (xh.sh.), prandaj shfrytëzojeni këtë dhunti. Shtrohet pyetja: Si ta shfrytëzojmë kohën? Dijetari i madh Ibnul Kajim el-Xhevzije ka thënë: “O njeri! Nëse dëshiron ta shfrytëzosh kohën ashtu siç duhet, atëherë plotëso këto pesë vepra: 1. Kushtëzimi i vetvetes, 2. Kontrollimi i vetvetes, 3. Mundimi, 4. Vetëllogaritja, 5. Dënimi”. Në këtë shkrim, do të trajtojmë vetëm dy të parat; kushtëzimin e vetvetes dhe kontrollimin e saj. 1. Kushtëzimi i vetvetes. Myslimani duhet ta kushtëzojë vetveten për arsye se, si rezultat i nefsit (egos) natyra e tij anon nga e keqja, duke qëndruar larg së mirës. Allahu (xh.sh.) ka thënë: “Me të vërtetë nefsi (uni) të urdhëron për të keq…” (Jusuf, 53) Në lidhje me nefsin, Imam Shafiu ka thënë: “Nefsi është si një kafshë mbi të cilën hipën njeriu; nëse (njeriu) arrin t’i marrë frerët në dorë, e komandon atë dhe e shpie nga të dojë ai, por nëse nuk arrin t’i marrë frerët, atëherë ai (nefsi) e çon atë nga të dojë vetë.” Prandaj myslimani duhet të përgatitet me të gjitha forcat për të mposhtur egon, duke u treguar i vendosur në luftën kundër pasioneve dhe epsheve. Kështu, nëse ajo kërkon rehati, ai duhet ta lodhë atë; nëse ajo dëshiron kënaqjen e ndonjë epshi, ai duhet ta privojë; nëse ka mangësi në kryerjen e ndonjë pune të mirë, ta detyrojë t’i plotësojë mangësitë, etj. Allahu i Lartmadhëruar ka thënë: “Vërtet, kushdo që e pastron shpirtin, do të shpëtojë, ndërsa kushdo që e shtyp atë (me punë të këqija), do të dështojë.” (Shems, 9-10) Muslimi transmeton se Pejgamberi (a.s.) ka thënë: “Kur besimtari bën një gjynah, i bëhet një pikë e zezë në zemër. Nëse pendohet, ajo pikë i hiqet dhe zemra ndriçohet. Nëse bëhet i vazhdueshëm në kryerjen e gjynaheve, pikat e zeza shtohen dhe e mbulojnë krejt zemrën, derisa të bëhet siç thotë Allahu (xh.sh): “Nuk është ashtu! Por veprat e tyre (të këqija) ua kanë mbuluar zemrat.” (Mutaffifin, 14) Ibn Tejmije ka thënë: “Gjynahi në zemër (iman) është si plaga në trup. Nëse trupi plagoset shpesh (shumë), rrezikon të vdesë. Po ashtu edhe zemra e njeriut, nëse ndotet shumë me gjynahe rrezikon që të mbesë pa iman.” Profeti Muhamed (a.s.) ka thënë: “Frikësoju Allahut kudo që të jesh. Veprën e keqe pasoje me të mirë, që ta fshijë atë (te keqen), dhe sillu mirë me njerëzit.” (Tirmidhi) Ndërsa Allahu i Lartmadhëruar ka thënë: “Fale namazin në mëngjes e mbrëmje dhe në një kohë të natës, sepse veprat e mira i shlyejnë veprat e këqija.” (Hud. 114) Abdullah ibn Mubareku, ka thënë: “Përderisa nuk e angazhon nefsin tënd me të vërtetën, atëherë ai do të angazhohet me të pavërtetën.” Ja si e angazhonin sahabet nefsin e tyre në punë të mira: Aliu (r.a.) kur fliste për shokët e Muhamedit (a.s.) thoshte: “Pasha Allahun, unë i kam parë shokët e Muhamedit (a.s.) . Atyre nuk u ngjan askush. Në mëngjes gdhiheshin flokëprishur, të pluhurosur, të zbehtë. E kalonin natën në sexhde dhe në këmbë (duke u falur), si dhe duke lexuar librin e Allahut (xh.sh.). Kur përmendej Allahu (xh.sh.), ata gjunjëzoheshin sikurse përthyhen pemët nga furtuna, ndërsa sytë u lotonin aq sa u lageshin rrobat.” 2. Kontrollimi i vetvetes. Myslimani duhet ta kontrollojë vazhdimisht vetveten, për të ditur nëse egoja e tij është duke plotësuar kushtet që Allahu i Lartmadhërueshëm kërkon prej saj. Ta shtrëngosh veten që të ndihet nën mbikëqyrjen e Allahut (xh.sh.). Në Kuranin famëlartë thuhet: “...Ta dini se Allahu e di ç’ka në zemrat tuaja, andaj ruajuni prej Tij...” (Bekare. 235) “Allahu është mbikëqyrës për çdo gjë.” (Ahzab.52) Ndërsa Hazreti Pejgamberi (a.s.) ka thënë: “Ta adhurosh Allahun sikur e sheh. Edhe pse ti nuk e sheh Atë , dije mirë se Ai të sheh ty.” (Buhariu dhe Muslimi) Kjo është rruga që zgjodhën myslimanët e parë të devotshëm, të cilët e mposhtën dhe e edukuan egon, derisa arritën gradën e bindjes së plotë dhe të afërsisë ndaj Allahut të Madhëruar. Mes të parëve tanë ka pasur prej atyre që kur dilnin prej xhamisë dhe u shkonte syri në haram. Atëherë ata e godisnin syrin duke thënë: “O syri im! Këtë dritë (syrin) me të cilën po shikon, ta ka dhënë Allahu; a nuk frigohesh që mund të ta marrë, apo ta ka krijuar këtë dritë që të shikosh haram?!”. Sufjan Theuriu ka thënë: “Duhet ta ndjesh mbikqyrjen e Atij, të Cilit nuk i fshihet asgjë. Duhet të shpresosh tek Ai që e plotëson premtimin. Duhet të kesh kujdes nga Ai që ka në dorë dënimin.” Abdullah ibn Mubarek i tha dikujt: “Ruaju nga Allahu”. Ai e pyeti: E si të ruhem nga Allahu? Ibn Mubareku iu përgjigj: “Përpiqu të ndihesh gjithmonë sikur po e sheh Allahun e Madhëruar.” Tregohet se një besimtar i devotshëm kaloi pranë një grupi njerëzish që po bënin garë në hedhjen e shtizës. Më tej pa një burrë që po qëndronte i vetëm larg tyre. Iu afrua atij dhe deshi t’i fliste, por ai foli i pari dhe i tha: përmendja e Allahut është më e ëmbël. A je vetëm? - e pyeti besimtari i devotshëm. Burri ia ktheu: - Jam me Zotin dhe me dy melekët e mi. Besimtari: - Kush po fiton në këtë garë që po zhvillohet? - Ai, i cili ka merituar mëshirën dhe faljen e Allahut të Lartmadhëruar. - Nga është rruga? Njeriu i vetmuar bëri me shenjë nga Qielli, e pastaj u çua dhe iku. Abdullah ibn Dinari tregon: “U nisa me Omer ibn Hattabin (r.a.) për në Meke dhe në një pjesë të rrugës u ulëm për të pushuar. Aty hasëm një bari delesh. Omeri (r.a.) i tha: O bari! Na shit ndonjë dele nga tufa jote! Bariu i tha se ai ishte skllav. Për ta provokuar, Omeri e këshilloi që t’i thoshte padronit të vet se delen e kishte ngrënë ujku. Por skllavi i tha: Po Allahut? Omeri qau, ndërsa të nesërmen e bleu ketë skllav dhe i fali lirinë." Thuhet se kur ngeli vetëm me Jusufin (a.s.) Zylejhaja e mbuloi fytyrën e idhullit që adhuronte. Jusufi i tha: A po turpërohesh se mos të sheh ajo gjë e pajetë dhe pret që unë të mos turpërohem nga mbikqyrja e Sundimtarit Madhështor, Allahut (xh.sh.)?! “Në çfarëdo pune që të jesh, çfarëdo gjëje që të lexosh nga Kurani dhe çfarëdo pune që të bëni (o njerëz), Ne jemi dëshmitarë, kur ju të thelloheni në të.” (Junus, 61)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://lirjon-gjk.piczo.com
 
Si ta shfrytëzojmë kohën siç duhet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: