Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
A po ju pëlqen Forumi
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Ëndrra e Shejh Usame Bin Ladenit (Allahu e mëshiroftë)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ebu Sejf
Besimtar MashaAllah
Besimtar MashaAllah


Numri i postimeve : 119
Pikë : 14219
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 13/05/2011

MesazhTitulli: Ëndrra e Shejh Usame Bin Ladenit (Allahu e mëshiroftë)   Sat 04 Jun 2011, 05:48

Incidenti më është treguar mua prej një studenti të dijes i cili i kishte kaluar më shumë se20 vite në shoqëri të një dijetari për të kërkuar dituri. Ai më tregoi mua se Shejh Usame bin Ladeni e kishte pare atë kur i kishte pasur 9 vite, që jep me kuptua se Allahu subhanehu ue teala po e përgatiste Shejh Usame Bin Ladenin, Allahu e pastë mëshiruar, që nga fëmijëria, për beteja kundër kryqtarëve.

Ai më tregoi njëherë se ai ishte ulur me një shokë dhe po bisedonim për gjendjen e mjerueshme të Ummetit por se të gjitha incidentet që po ndodhin në Ummetin islam po ndodhin sipas planit të Allahut dhe se është e sigurt se fitorja e Allahut të Gjithëfuqishëm do të vije. Ai me të vërtet do ta dërgon një liderë dhe udhëzues prej mesit të Ummetit i cili do ti çliron prej poshtërimit dhe prej humnerës që ka rënë Ummeti dhe që do ta ndriçoj rrugën e ngritjes dhe krenarisë. Ne filluam të mendojmë se kush mund të jetë ai!

Menjëherë na erdhi në mendje mendimi për Shejh Usame bin Ladenin, pasi që ai kishte bërë sakrifica të shumë numërta për hir të Ummetit. Në lidhje me këtë shoku imi buzëqeshi dhe tha, “Unë do ta tregojë ëndrrën e Shejh Usame Bin Ladenit; që do të gjesh kënaqësi kur ta dëgjosh, dhe dashuria yte për muxhahidët vetëm se do të shtohet.”Ai tha, “Unë isha në el-Medin el-Muneuereh në shtëpinë e një dijetari i cili mbante ligjërata në xhamin e Pejgamberit. Ne vetëm sa kishim arritur në shtëpinë e tij kur dikush trokiti në derë. Sheshi u kthye me një person me një pamje të shndritshme dhe të ndershme i cili ishte rreth viteve të 80-a.”Të zotët e shtëpisë i shprehën mirëseardhje dhe kërkuan nga ai tefsirin e disa ajeteve prej Kuranit. Ne me heshtje e dëgjonim shejhin musafir i cili i lexoi disa ajete dhe pastaj e bëri komentin e atyre ajeteve. Pasha Allahun, unë e kisha studiuar një numër të tefsireve, por shejhi ishte oqean i diturisë. Kur e përfundoi ligjëratën, të zotët e shtëpisë e ftuan për ushqim, por me butësi e refuzoi, dhe ne e kuptuam se ishte agjërueshëm.“Përfundimisht, mysafiri kërkojë leje që të shkojë, për i zoti i shtëpisë insistojë, ‘Ti nuk ke për të marrë leje që të shkosh derisa të mos na tregosh edhe njëherë për ëndrrën e Usame bin Ladenit.’ ”“Shejhi buzëqeshi dhe pyeti, ‘Ëndrrën që e kishte pare Usame bin Ladeni kur ishte 9 vjeçar.’ I zoti i shtëpisë iu përgjigj në mënyrë afirmative.“Kështu është se si Shejhu e ka tregua incidentin:“ Unë isha shokë i ngushtë i Muhamed bin Ladenit, babait të Usame bin Ladenit. Shumë herë isha në shoqërim të tij. Dhe shumë herë e kam pas zakon që ta vizitoj shtëpinë e tij në lidhje me punë për ndërtimtari. Gjatë bisedës, biseda jonë trazohej prej lojës së fëmijëve të tij, dhe pastaj ai kërkonte nga ata që të dalin jashtë për të lozur.“Por unë u habita të shohë se kërkonte çdoherë që një djalë i veçantë i tij të ulej pranë tij. E pyeta, “Pse nuk e lejon këtë djalë tuajin që të luaj me vëllezërit e tij? A mos është i sëmurë?”“Muhamed bin Ladeni buzëqeshi dhe tha, “Jo, por është diçka e veçantë me këtë djalë tim.”“Kur e pyeta për emrin e tij, “Emri i tij ishte Usame, dhe se ai ishte 9 vjeçar. Më lejo ta ndaj me ty një gjë të çuditshme që kishte ndodhur para disa ditësh. Djali im më zgjoi disa minuta para namazit të sabahut dhe më tha, ‘Baba i dashur, dëshiroj që ta tregoi një ëndërr që e kam parë. Unë mendova se e kishte parë ndonjë ëndërr të frikshme. Unë morra abdes dhe e morra atë në xhami.“Rrugës ai më tregoi se, (tani vete usame është duke treguar) ‘Unë e pashë veten time në një vend të madh dhe të rrafshët. E pashë një ushtri në kuaj të bardhë të cilët po marshonin drejt meje. Të gjithë prej tyre po bartnin turban të zi. Njëri prej kalorësve i cili kishte sy të shndritshëm, erdhi tek unë dhe më pyeti, “A jeni ju Usame bin Muhamed bin Ladeni?” Unë iu përgjigja, “Po.” Ai pastaj më pyeti përsëri, “A jeni ju Usame bin Muhamed bin Ladeni?” Unë iu përgjigja, “Po, unë jam ai.” Ai pastaj prapë më pyeti përsëri, “A jeni ju Usame bin Muhamed bin Ladeni?” Unë iu përgjigja, “Pasha Allahun, unë jam Usame bin Ladeni.” Ai e drejtojë një flamur drejt meje dhe më tha, “Dorëzoja këtë flamurë Imam Mehdiut Muhamed bin Abdullahit tek portat e Kudsit.” Unë e morra flamurin prej tij, dhe e pashë se ushtria fillojë të marshoj pas meje. ‘“Muhamed bin Ladeni tha, “Unë u habita për atë, por për shkak të biznesit dhe harrova për ëndrrën. Mëngjesin tjetër, ai më zgjoi para sabahut dhe ma tregoi të njëjtën ëndërr. E njëjta gjë ndodhi në mëngjesin e tretë. Tani, fillova të brengosëm për birin tim. Vendosa që ta dërgoj tek një dijetarë i cili ka mundësi ti komentojë ëndrrat.”“Gjithashtu, e morra Usamen tek personi i ditur dhe e informova për tërë ngjarjen. Ai na shikoj më befasi dhe pyeti, ‘A është me ty ai djali që e ka parë këtë ëndërr?’ Unë i thashë, ‘Po.’ Ai vazhdoj që t'ia ngulit sytë Usames për një kohë. Brenga e ime u shumëfishua. Ai më qetësoi mua dhe tha, ‘Unë do ti bëjë disa pyetje. Jam i sigurt se do të përgjigjesh me sinqeritet.“Ai e pyeti Usamen, ‘Birë, a të kujtohet ndonjë gjë rreth flamurit që ta dha kalorësi? Usame ju përgjigj, ’ Po, më kujtohet ai.’“Ai e pyeti, ‘A mund ta përshkruash se si ishte?’“Usame tha,’Ishte i ngjashëm me flamurin e Arabisë saudite, por ngjyra e tij nuk ishte e gjelbër por e zezë, dhe diçka ishte e shkruar me ngjyrë të bardhë.’“ Pastaj ia parashtroi pyetjen tjetër Usames, ‘A e ke parë ndonjëherë veten duke luftuar gjithashtu?’Usame u përgjigj, ‘Unë zakonisht shoh ëndrra të atilla.’ Ai pastaj kërkoi nga Usame që të dalë nga dhoma dhe të recitoj Kuran.“Pastaj ai njeriu i ditur u drejtua kah unë dhe pyeti, ‘Prej nga janë të parët tuaj?’“Unë iu përgjigja nga Hadramaut në Jemen. Pastaj, ai më pyeti që ti tregoj për fisin tim. Unë iu përgjigja se ne jemi farefis me fisin Shenueh që është fis i Kahtanit prej Jemenit. Ai pastaj bërtiti me të madhe Allahu Ekber dhe e thirri brenda Usamen dhe e puthi derisa ishte duke qajtur. Ai gjithashtu tha se shenjat e kiametit janë afër.’” /anar1.info/Përgatiti: -Ebu el Kasim-

www.botaislame.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ëndrra e Shejh Usame Bin Ladenit (Allahu e mëshiroftë)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Tema të lira-
Kërce tek: