Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Dobësia e haditheve që përmendin fërkimin e fytyrës me duar pas duasë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Muslimani
Admin & Dizajner i Faqes
Admin & Dizajner i Faqes
avatar

Male Numri i postimeve : 296
Pikë : 16547
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 25/08/2009
Mosha : 26
Vendi : Gjakovë
Thënia e preferuar : All-llahu Ekber.
Mesazhi për të tjerët : Trego fuqinë tënde pa ushtruar dhunë, dhe gjithashtu trego butësinë tënde pa shprehur dobësi.

MesazhTitulli: Dobësia e haditheve që përmendin fërkimin e fytyrës me duar pas duasë   Tue 25 Aug 2009, 11:40

1) “I Dërguari (sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem), kur i ngrinte duart në dua, ai nuk i lëshonte poshtë derisa ta fërkonte fytyrën me to.” Da’if (i dobët). Transmetuar nga Tirmidhiu (2/244) dhe Ibn Asakiri (7/12/2) nëpërmjet: Hemmad ibn ‘Isa El-Xhuhanit nga Handhele ibn Ebi Sufjan El-Xhemhi, ky nga Salim ibn Abdull-llahu, ky nga i ati i vet, ky nga Umer ibn Abdull-llahu, ky nga i ati i vet, ky nga Umer ibn El-Hattabi, i cili ka thënë:...
Tirmidhiu ka thënë pas kësaj: “Ky është hadith sahih garib. Ne e dimë këtë hadith vetëm se nëpërmjet rrugës së Hammad ibn ‘Isa, i cili ka të transmetuara pak hadithe…”.
Ibn Haxheri tregon se është i dobët në dy librat e tij, në “Et-Takrib” dhe në “Et-Tehdhib”:
Ebu Hatimi tregon se është transmetues i dobët.
Ebu Davudi thotë: është i dobët, transmeton hadithe të refuzuara.
Hakimi dhe Nekkashi thonë: transmeton nga Ibn Xhurjexhi dhe Xhafer Sadiku hadithe te trilluara.
Darekutniu tregon se është i dobët, etj.
Shejh Albani thotë: ky njeri është shumë i dobët, andaj hadithi i tij nuk mundet të konsiderohet hasen, e as më pak sahih.
Hadith i ngjashëm është:

“Kur i Dërguari (sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem) bënte dua dhe ngrinte duart, ai e fërkonte fytyrën me duart e tij.”
Daif (i dobët). Ebu Davudi (1492) nga Ibn Lehi’ah, ky nga Hafs ibn Hisham ibn Utbe ibn Ebi Vekkasi, ky nga Saib ibn Jezidi, e ky nga i ati i vet.
Ky është sened i dobët, për shkak se Hafs ibn Hishami është i panjohur dhe Ibn Lehi’ah është i dobët (Takrib Et-Tahdhib).
Ky hadith nuk mund të përforcohet me bashkimin e dy rrugëve të transmetimit, për shkak të dobësisë së madhe në të parën, të cilën e keni parë.
2) ”Kur ta thërrisni All-llahun, luteni me shuplakat e duarve tuaja, e mos u lutni me shpinën e tyre dhe kur ta kryeni, fërkojeni fytyrën fytyrën tuaj me to.”
Daif. Transmetuar nga Ibn Maxhe (1181, 3866), nga Ibn Nesri në “Kijam El-Lejl” (f.137), nga Taberaniu në “El-Muxhemul-Kebir” (3/98/1) dhe nga Hakimi (1/536), nga Salih ibn Hasani, ky nga Muhammed Ibn Kabi, e ky nga Ibn Abbasi (radijall-llahu anhu) si merfu.
Ky është sened i dobët, për shkak të Ibn Hasanit, i cili është munker në Hadith, sikurse ka thënë Buhariu; Nesaiu ka thënë: “Ai është braktisur në Hadith”; Ibn Hibbani ka thënë: “Ai kishte femra këngëtare dhe dëgjonte muzikë dhe tregonte transmetime të trilluara nën autoritetin e transmetuesve të besueshëm”; Ibn Ebi Hatimi ka thënë në “Kitabul-Ilal” (2/351): “E pyeta timin atë (d.m.th. Ebu Hatim El-Raziun) për këtë hadith, për të cilin ai tha: “Munker”.”

Ibn Hasani është përkrahur nga Isa ibn Mejmuni, i cili po ashtu e ka transmetuar nga Muhammed ibn Kabi, siç transmetohet nga Ibn Nesri. Sidoqoftë, kjo nuk ndryshon asgjë, pasi që Ibn Mejmuni është njësoj i dobët: Ibn Hibbani ka thënë: “Ai transmeton hadithe të cilat janë të gjitha të shpikura”; Nesaiu ka thënë: “S’është i besueshëm.”
Transmeton Ebu Davudi (1485) dhe prej tij Bejhekiu (2/212), përmes: Abdul-Melik ibn Muhammed ibn Ejmenit nga Abdull-llah ibn Jakub ibn Is’hak, i cili e transmeton nga ai që e transmeton nga Muhammed ibn Kabi, tekstin i cili është:

“Mos i mbuloni muret. Ai i cili shikon në shënimet e vëllait të vet, pa lejen e tij, shikon në zjarr. Luteni All-llahun me shuplakat e duarve tuaja, dhe mos e lutni me shpinën e tyre, dhe kur të përfundoni, fërkoni fytyrën tuaj me to.”
Ky është sened i dobët: Abdul-Meliku është shpallur i dobët nga Ebu Davudi; përmban poashtu Shejhun (hoxhën) e Abdull-llah ibn Jakupin, i cili është i panjohur. Është e mundur që ky të jetë Ibn Hasani ose Ibn Mejmuni, të cilët u përmendën më lart.

Hadithi njashtu transmetohet nga Hakimi (4/270) përmes: Muhammed ibn Muavijes, për të cilin Dhehebiu ka thënë se ishte shpallur gënjeshtar nga Darekutniu, andaj hadithi është i falsifikuar.
Ebu Davudi ka thënë për këtë hadith: “Ky hadith është transmetuar nëpërmjet më shumë se një rruge nën autoritetin e Muhammed ibn Kabit; të gjitha ato janë të dobëta.”

Ngitja e duarve gjatë Kunutit për Fatkeqësi është vërtetuar nga i Dërguari i All-llahut (sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem) në duanë e tij kundër politeistëve, të cilët i mbytën shtatëdhjetë këndues (recitues të Kur'anit) - transmetuar nga Imam Ahmedi (3/137) dhe Taberaniu në “El-Muxhem Es-Sagir” (f.111), si hadith i Enesit me sened sahih. Njësoj është dëshmuar nga Umeri dhe të tjerët në kunutin e namazit të vitrit. Megjithë këtë, pasi fërkimi i fytyrës pas duasë së kunutit nuk është cituar fare nga i Dërguari (sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem), e as nga asnjë Sahab, është pa dyshim risi.
Sa i përket fërkimit të fytyrës pas duasë jashtë namazit, janë vetëm këto dy hadithe; nuk mund të thyhet se ato përforcojnë njëra-tjetrën deri në shkallën hasen, sikurse që ka vepruar Menaviu, për shkak të dobësisë së madhe që gjendet në rrugët e transmetimit të tyre. Për këtë Imam Neveviu ka thënë në “El-Mexhmu’”: “Nuk është e preferuar”, duke pasuar në këtë Ibn AbdEs-Selamin, i cili ka thënë “Vetëm një injorant e bën këtë.”
Qëndrimi se fërkimi i fytyrës pas duasë nuk është i përcaktuar përforcohet me faktin se ka shumë hadithe autentike për ngritjen e duarve në dua dhe në asnjërën prej tyre nuk përmendet fërkimi i fytyrës; kjo tregon, nëse do All-llahu, se kjo është e papranueshme dhe e papërcaktuar.
Muhammed Nasiruddin Albani
“Irvaul-Galil” (2/178-182)
_______________________
shkëputur nga libri:
"Forma e namazit"-Albani
NuN-Shkup, 2002
Titulli i plotë: Forma e namazit të të Dërguarit (sal-lallahu alejhi ve sel-lem) e përshkruar nga fillimi gjer në fund sikurse të ishit duke e parë
Titulli në origjinal: Sifetus-Salatin-Nebijj, Minet-Tekbiri ilet-teslimi Ke enneke teraha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://lirjon-gjk.piczo.com
 
Dobësia e haditheve që përmendin fërkimin e fytyrës me duar pas duasë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: