Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
A po ju pëlqen Forumi
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Kur njerëzit falen në rrugë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jakub
Radio përgjegjësi
Radio përgjegjësi


Male Numri i postimeve : 419
Pikë : 16397
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 04/09/2010
Thënia e preferuar : All-llahu te Drejtoft
Mesazhi për të tjerët : Thuaj: La ilahe il-lAll-llah - Muhammeden-RresulAllah

MesazhTitulli: Kur njerëzit falen në rrugë   Mon 27 Jun 2011, 09:44

Kur njerëzit falen në rrugë

Javën e kaluar, konkretisht në ditën e Xhuma, mijëra besimtarë nga Prishtina kishin vendosur ta falin namazin e Xhumasë në rrugë. Nuk është hera e parë që ata falen në rrugë, ka dhjetë vite e më shumë që ata falen çdo javë në rrugë, verë e dimër, pranverë e vjeshtë.

Që nga mbarimi i luftës, kur filloi të shtohet numri i xhematit, e në veçanti i të rinjve të cilët mbushën xhamitë, njerëzit janë detyruar vazhdimisht të falen jashtë xhamive në mungesë të lokacioneve për t’u falur brenda.

Ashtu ndodh edhe sot e kësaj dite. Besimtarët falen në temperaturë minus dhjetë e pesëmbëdhjetë, apo edhe më të ftohtë, e të njëjtit falen në temperaturë plus 30, bile edhe më nxehtë se kaq. Falen në shi e në borë dhe askush nuk e ka dertin e tyre. Është kërkuar nga organet e kuvendit komunal të Prishtinës me dhjetëra herë që të jepet një pjesë toke diku në mes të qytetit e të ndërtohet një xhami e madhe e cila do ta zgjidhte problemin për së paku dhjetë mijë veta. Asnjëherë nuk është dhënë përgjigja. E për hir të së vërtetës duhet cekur se administratori i parë i OKB-së në Kosovë pas luftës, pat dhënë leje për një vend prej disa hektarësh në lagjen Arbëria –ish Dragodan, leje kjo e nënshkruar nga Kryetari i atëhershëm i Kuvendit Komunal dhe persona tjerë të funksionit në fjalë. U pat ndarë edhe fondi nga ish mbreti i Arabisë Saudite me vlerë afro dhjetë milion dollarë për ta ndërtuar një qendër të madhe kulturore me shumë objekte përcjellëse, në kuadër të së cilës hynte edhe një xhami e madhe. U bënë të gjitha përgatitjet, madje u vendos edhe gur themeli, por, për çudi (e çudira ka sa të duash në vendin tonë), Kuvendi Komunal i Prishtinës me shumicë votash ndaluan ndërtimin e qendrës me pretekst se pranë atij vendi paska prona diskutabile.
E Kuvendi Komunal nuk paska mundësi e aftësi për t’i zgjidhur ato probleme pronash! E vërteta qëndron krejt ndryshe. Sipas të gjitha gjasave Kuvendi që e mori atë vendim ka qenë i shtyer që me çdo kusht ta ndalojnë ndërtimin e një xhamie të madhe në kryeqytet sepse kjo do të ishte sinjal i “përparimit të Islamit” në këto treva, sinjal ky që dikujt i pengon shumë.

Për ta vërtetuar këtë edhe më fuqishëm, nuk shkoi gjatë e u dha leja për ndërtimin e një katedraleje shumë të madhe mu në qendër të Prishtinës, pa ekzistuar fare nevoja. Për katedrale u gjet qarja e të gjitha pronave publike e private, madje morën guximin ta rrënojnë shkollën e mesme, një monument shumë të rëndësishëm, e i afatizuan edhe pronarët e dhjetëra lokaleve aty pranë për mbylljen e dyqaneve të tyre duke lënë kështu shumë familje pa bukën e tyre. Për dikë ndërtimi i katedrales ishte shumë më i rëndësishëm se sa shkolla që qëndronte aty. Si të mos jetë kështu kur me atë katedrale synohet konvertimi i kësaj popullate në fenë katolike, qëllim ky i cili nuk do të realizohej përmes shkollës që zinte vend në vendin e saj! Andaj mos u çuditni të nderuar që një aparaturë e tërë shteti u ngrit në këmbë në atë kohë për ta ndërtuar katedralen në të njëjtin qytet ku ndaluan ndërtimin e një xhamie të madhe, në kryeqytetin me 99% muslimanë! Edhe pushtetarët e tanishëm nuk po lejojnë ndërtimin e asaj xhamie, ndonëse po premtojnë me gojët e tyre.

Ta dinë se premtimet nuk kanë më vend tek ne, jemi ngopur, është koha e fundit për zbatim në praktikë.

Falja në rrugë nuk është e re për neve. Është falur në rrugë i gjithë xhemati i Xhamisë së Madhe, saktësisht nën qiell të hapur prapa Pallatit të Rinisë për më shumë se një vit, kur u mbyll xhamia për restaurim. Patëm kërkuar një sallë nga organet kompetente për shfrytëzim të përkohshëm vetëm ditëve të Xhumasë, por nuk na e dha. Në rrugë falen edhe sot dy të tretat e xhematit edhe pse xhamia është hapur. Ajo më e madhe nuk është bërë, ajo prapë nuk i zë gjithë ata besimtarë. Për mua nuk është asgjë e jashtëzakonshme që xhemati javën e kaluar u fal në rrugë, ndryshimi ishte se ata bllokuan rrugët si shenjë proteste ndaj Kuvendit Komunal që po e zvarrisin pafundësisht çështjen e lokacionit për ndërtimin e xhamisë. Organet e sigurisë u përgjigjën pozitivisht dhe lejuan bllokimin e rrugës, për çka meritojnë falënderim të veçantë. Shtrohet pyetja ku është e keqja që qytetarët ta bllokojnë rrugën e të protestojnë? Cilës klasë i takojnë këta qytetarë që aq shumë diskriminohen? A mos ka dallim midis qytetarëve tanë, ku një komunitet fetar të jetë më i privilegjuar ndaj një tjetri? Pse pushteti ynë për dikë bëhet “vjehërr” e për dikë “nënë”? Ç’është gjithë kjo shkelje e të drejtave elementare fetare në Kosovën tonë? Këta nuk lejojnë të ndërtohet xhamia, ata tjerët ndalojnë shaminë, ndalojnë mësim besimin në shkolla, nuk ka respekt e as ligj për Bashkësinë Islame dhe institucionet tjera fetare. Ku po jetojmë ne?! Kush i solli ata njerëz në pushtet, çfarë emaneti dhe detyre kane ata, kujt i shërbejnë ata njerëz, cilit popull, me çfarë përkatësie fetare?! E di se shumë kujt nuk ia ka ënda Islamin, shumëkujt i dhembin sytë kur shohin xhamitë, e kur i shohin të rinjtë e të rejat duke iu kthyer praktikimit të Islamit çdo ditë e më shumë. Madje dikujt i dhëmbin edhe veshtë kur dëgjojnë ezanin nga xhamitë. Nuk e duan këtë shoqëri me Islam, me fe njerëzore, me të vetmen që siguron shoqëri të shëndoshë pa gjithë ato dukuri negative që po i shohim sot, pa shkelje të të drejtave fetare e pa keqpërdorim të pasurisë dhe interesit shoqëror. Ata mund të mos e duan, por neve mos të na pengojnë. Mirëpo, i sigurojmë me një gjë: po të ngritët në këmbë i madh e i vogël, këtë fe s’mund ta ndalin dot, kjo fe ka ecur dhe po ecën përpara me apo pa ta.Ngase kjo fe nuk është pronë e imja, as e tyre, madje as e Bashkësisë Islame, kjo është fe e Zotit, Sunduesit Absolut i cili ka garantuar triumfin e kësaj feje. E njerëzit vetëm sa koriten dhe përulen, në këtë botë, e edhe në tjetrën.

Nuk e di edhe sa do vazhdojmë të falemi nëpër rrugë, nuk e di kur do të respektohen të drejtat tona fetare, kur do të jepet lokacioni për xhami, kur do të rregullohet çështja e shamisë, mësim besimit, e çështjeve tjera me rëndësi për këtë shoqëri. Shpresat nuk i humbim asnjëherë, as nuk dorëzohemi dot!

Allahu i drejtoftë këta njerëz, në veçanti parinë tonë, po edhe neve të gjithëve!

Mbes me shpresë se gjërat do të bien në binarë sa më shpejt. Amin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kur njerëzit falen në rrugë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: