Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
A po ju pëlqen Forumi
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Kur të shkatërrohet nderi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ummu rushdi
Xhematli i Rregullt
Xhematli i Rregullt
avatar

Numri i postimeve : 87
Pikë : 14073
Votuar : 0
Data e Ardhjes në këtë Forum : 23/05/2011

MesazhTitulli: Kur të shkatërrohet nderi   Wed 06 Jul 2011, 03:47

Perëndoi dielli i asaj dite si për të treguar se përsëri do të vijë një ditë e re, e cila ndaj punëve të njerëzve do të jetë dëshmitare: “...dhe disa prej tyre (njerëzve) janë të lumtur e disa të hidhëruar”. Sa i përket atyre të hidhëruarve, atë ditë e cila do të jetë e veçantë nga të tjerat, ku së bashku me rrezet e forta të diellit të asaj dite do të vijë një përfundim i vështirë (i dhimbshëm) dhe një histori e përgjakshme. Përfundojnë me trimat si struktura të shtrira dhe iu hidhet mbi to ndonjë mbulesë çfarëdo dhe e pasojnë me mijëra dhimbje…

Në agimin e asaj dite shkatërruese arriti lajmi në stacionin i policisë rrugore, e cila interesohet vetëm për aksidentet e mjeteve në rrugë. Kishte ndodhur një aksident dhe ishin gjetur të vdekur një burrë bashkë me një vajzë. Menjëherë u nis vetë shefi, komandanti i skuadrës bashkë me shoqëruesit e tjerë të policisë dhe arritën në vendngjarje, atje ku kishte ndodhur aksidenti, afërsisht 25 km larg qytetit. Kur arritën atje panë se aksidenti kishte ndodhur buzë një ure e ngritur shumë mbi sipërfaqen e tokës dhe ishte e vështirë për të zbritur atje. Vetë komandanti i skuadrës iu mbështet Allahut, mori guximin dhe zbriti me kujdes, duke u mbajtur nga një polic, por kur arriti u befasua! Gruaja ishte në një pamje afërsisht lakuriq, sa i përket veshjes (Allahu na ruajt). Ajo kishte veshur një palë pantallona të ngushta dhe të shkurtra dhe gjithashtu një këmishë të ngushtë, e cila i mbulonte vetëm një pjesë të barkut. Fytyra e saj ishte e përzier, bukuria e saj origjinale me kremërat që kish vënë në fytyrë që ta zbukuronte më shumë, por që ishte pluhurosur nga pluhuri që kish marrë nga ura, për shkak të aksidentit. Kishte mbetur ulur siç ishte dhe duart i kishte vendosur në fytin e saj, ku iu duknin thonjtë e gjatë e të kuq dhe sikur po kacafytej me melekun e vdekjes me gojë të hapur. Akoma më shumë u habitëm, kur nga ata shpërtheu aroma e alkoolit, Allahu na ruajt. Çfarë fatkeqësie!

Një vajzë 20-vjeçare e dehur… Turp Vallahi! Flokët e lyera i ishin kërleshur dhe prishur, rrobat e saj evropiane ishin përlyer me gjakun e vet. Disa policë e morën atë dhe e mbuluan me një mbulesë që gjetën dhe po mendonin se ai tjetri (shoferi) ishte burri i saj… Mirëpo fatkeqësia ishte akoma më e madhe dhe ngjarja akoma më e hidhët… Ai ishte një burrë 50-vjeçar, që ia kishin mbuluar thinjat kokën. Ai u largua nga kjo jetë dhe duhmat e alkoolit avullonin nga goja e tij. Fytyra i ishte deformuar nga përplasja e fortë, i pluhurosur krejt nga pluhuri i madh rrugës, ku kishte ndodhur aksidenti. Komandanti u kthye tek makina e tij luksoze, kur pa një shishe alkooli dhe disa ushqime që janë të posaçme për tryeza pijesh, ndërsa kasetofoni kishte një kasetë muzikore,porse ishte fikur nga dëmtimi i aksidentit. Realiteti i hidhur iu bë i qartë të gjithëve:Burri 50-vjeçar ishte i huaj dhe ajo vajzë 20-vjeçare, as që kishte të bënte me të fare, apo të kishte ndonjë lidhje farefisnore. Por le të kthehemi tek pasojat e kësaj historie. Tashmë u bë e qartë, se ai ishte një tip mashtruesi ujk, i cili i kish mbushur të 50-vjetët, ai e kish marrë gjahun e tij si plaçkë e shtrenjtë (thesar) dhe fatkeqësisht kështu mendojnë shumë djem e vajza, por çfarë pasurie është ajo! Çfarë pasurie është ajo kur për të humbet një kohë të gjatë dhe harxhojnë për të pasuri, dhe jeta është shumë e lirë për të (pa asnjë vlerë). Ai e kishte marrë gjahun e vet dhe kishte shkuar bashkë me të në det dhe në një vend të caktuar (disko) ai e kishte kaluar një natë me të duke kërcyer dhe me muzikë. Verë dhe mos-respektim nga dehja dhe ajo që s’dihet është akoma më skandal. Si mendon ti për dy veta, kur shejtani është i treti! Ndërsa alkooli i katërti i tyre! Dhe muzika e kërcimi i pesti i tyre! Kishin vazhduar kështu deri në orët e vona të asaj nate dhe mbasi kishin mbaruar programin e tij ishte kthyer ujku bashkë me gjahun e vet për ta çuar atë në shtëpinë e saj, porse ai kishte gabuar rrugën dhe kishte marrë një drejtim tjetër dhe në këtë rrugë ngaqë ai e kishte humbur vëmendjen i ishte kthyer makina (duke u rrotulluar) me gjithë shpejtësinë e saj dhe duke u përplasur me hekurat që e rrethonin urën. Makina ishte djegur në pjesën e parme të saj deri në kolltukun e mbrapsëm, duke rënë nga maja e asaj ure, që Allahu t’ia japë të plotë shijen e pasojës së dehjes me verë. Të veçuar dhe në atë gjendje të fëlliqur. Kush vdes në ndonjë gjendje, ai do të ringjallet po ashtu! Allahu na ruajt nga përfundimi i keq, se me të vërtetë ai është turp i madh dhe një fëlliqësi e madhe në dunja dhe ahiret, jo vetëm për ata të dy, por për të gjith farefisin e tyre… Në vend që familja e tyre të luten për ata të dy për mëshirë, ato i mallkojnë ata të dy (i luten Allahut), që t’i çojë në zjarr e t’i dënojë si shpërblim për turpin dhe namin e keq, që ata u lanë familjeve të tyre. Nga kjo ngjarje e pashmangshme atyre do t’u mbetet shenja e namit të keq dhe e turpit e shënuar në fytyrat e tyre; sepse ai farë burri kishte lënë nam fare, sidomos për djemtë e tij, të cilët ishin burra dhe ata vazhdimisht pëshpërisnin: Allahu e fëlliqtë atë, ashtu siç na fëlliqi ai neve… Ndërsa për vajzën babai i saj u mundua, që t’ia zbardhte faqen asaj duke thënë: Vajza ime gjithandej mbante Kuran me vete. Ajo e mbante sexhaden e namazit në çantën e saj… ai mundohej ta lavdëronte sa më shumë, por kjo qe ajo që e dëmtoi më tepër atë. Ajo është siguria dhe besimi i madh e i tepruar që kishte për të, por duke e pasur jo në vendin e duhur. Kështu disa prindër u besojnë disave nga vajzat e tyre, porse ai u gjunjëzua para realitetit, prandaj mos pyet për gjendjen e tij pas saj. A mund ta mendosh gjendjen e një burri, që ka humbur vajzën e vet në kulmin e rinisë së saj, duke u rritur! Si do të jetë ajo me këtë përfundim të turpshëm, e cila i shkatërroi nderin. Allahu na ruajt.

E mbroj nderin me pasurinë

Dhe kurrë nuk e nxij atë

Allahu mos e bekoftë pasurinë

Që fitohet duke humbur ndershmërinë.

Vëlla i dashur dhe motër e nderuar. Kush prej nesh dëshiron që të jetë i tillë përfundimi i tij?

Përgjigje: Sigurisht që asnjëri. Atëherë përse mashtrohesh? A mos të mashtron ty mbulesa e bukur e Allahut? Me të vërtetë kush ecën në atë rrugë, nëse nuk shpejton në teube (pendim) Allahu me të vërtetë është mbikëqyrës i tij dhe do ta shfaqë atë dhe ky është përfundimi i tij dhe nuk ka shpëtim. Nëse nuk del në pah në dunja realiteti i gjendjes së tij, atëherë do të ndodhë në ahiret. A nuk e keni dëgjuar ndonjë herë hadithin e Profetit (sal-allahu alejhi ue selem): “Allahu i toleron zullumqarët derisa t’i marrë ata, atëherë nuk i fal më”. Me të vërtetë këtë histori nuk e kam sajuar unë, por është reale nga vendi i ngjarjes. Shpresojmë që në këtë histori të ketë dobi dhe mësim. “Me të vërtetë që ka në të mësim për atë që ka zemër ose dëgjon dhe është dëshmitar.”
Autor:Mushil bin Musaid el-Magribiu
Përktheu: Shaqir Shahu
www.thirrjaevertete.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kur të shkatërrohet nderi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Tema të lira-
Kërce tek: