Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 LETËR NGA DËSHMORI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jakub
Radio përgjegjësi
Radio përgjegjësi
avatar

Male Numri i postimeve : 419
Pikë : 16587
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 04/09/2010
Thënia e preferuar : All-llahu te Drejtoft
Mesazhi për të tjerët : Thuaj: La ilahe il-lAll-llah - Muhammeden-RresulAllah

MesazhTitulli: LETËR NGA DËSHMORI    Sun 09 Oct 2011, 09:14

LETËR NGA DËSHMORII dashur baba, nënë, grua dhe fëmijë dhe të gjithë ju që akoma nuk ma keni harruar emrin! Po ju shkruan, djali, vëllai dhe babai juaj....dëshmorë nga Xheneti.

Lus Zotin që letra ime tu gjej shëndosh e mirë të gjithëve!Selam alejkum-paqja e Zotit qoftë mbi ju!

Unë jamë shumë mirë këtu tek Zoti dhe asgjë nuk më mungon nga të mirat e Tij, çdo dëshirë që e kisha Allahu ma plotësoi përveç njërës që ishte e pamundur, kërkova që të më ringjallte dhe të vritesha prapë në rrugë të Tij duke e mbrojtur, fenë, vendin, tokën, pasurinë e familjen time por kjo më tha se është e pamundur.Megjithatë në vend të sajAllahu më garantoi se do të më mundësojë që të ndërmjetësoj për shtatëdhjetë nga të dashurit e mi që t’i fus në Xhenet, kështu ju prindër dhe bijtë e mi mos u mërzitni por duroni sepse kam vendosur që ju të jeni të parët që do të takoheni me mua këtu në shtëpinë time të re në Xhenet.Ndoshta habiteni se nuk ju kam shkruar më herët porse pata vendosur të mos u shkruaj që të mos mërziteni mirëpo ja sot pas dymbëdhjetë vitesh nga vrasja ime ndryshova mendje dhe nuk pata rrugëdalje tjetër e as s’munda të duroj më tepër me atë çfarë është duke ndodhur në vendin tim për të cilin edhe rashë shehid. Letrën nuk ua kam drejtuar juve te dashurit e mi por të gjithë atyre të cilët e kanë tepruar në Kosovë dhe janë bërë për kritika.Përmes saj dua të rikujtoj shumë gjëra dhe shumë njerëz të cilët kanë harruar amanetin tonë, të cilët po shkelin mbi gjakun tim.-Letrën ja drejtoj të gjithë atyre që nuk po kujdesen sa duhet për prindërit e mi, nuk i nderojnë ata sa duhet dhe i lënë të kenë ankesa. Prindërit e mi kanë nevojë për respekt më të madh si nga institucionet ashtu edhe shoqëria, atyre pensioni nuk po u del as për ilaçe, nuk janë të nderuar sa duhet bile kam dëgjuar se as në autobus nuk po ju jepet përparësi nga të rinjtë që të ulen në karrige.
-Atyre që fëmijët e mi të cilët i kam lënë të vegjël në prehrin e nënës së tyre, kurse të voglin nuk e njoh sepse lindi një muaj pasi vdiqa, u drejtohem që të kenë kujdes të mos mi nënçmojnë, të mos mi poshtërojnë sepse jam duke e parë se fëmijët e mi shpesh pyesin nënën e tyre ku është babai ynë që kurrë nuk e kemi parë pse ai nuk vjen si babi i shokut të bankës në shkollë që të mi sheh pesat e mia në ditarë, pse të gjithëve baballarët u japin te holla në shkollë e unë nuk kam para por vetëm i shikoj se si ata blejnë ushqime?! Bile nuses time tani kanë filluar t’i hargjohen bisedat dhe format e qetësimit me të cilat deri tani i ka mbajtur të qetë fëmijët e mi karshi këtyre pyetjeve. Ah, sa i mërzitur dhe i zhgënjyer jam me ata që po u bërtasin e nuk i afrojnë fëmijët e mi, as nuk ua ledhatojnë kurrë kokën, ah sa me padurim pres Ditën e Gjykimit me ata që fëmijëve të mi shpesh edhe ua ofendojnë nënën e tyre të ndershme e cila e ruajti moralin e saj. a thua që të silleni me ta në këtë formë i lash jetima?!

-Këtë letër ua dërgoj edhe atyre që mendojnë ligësi dhe flasin paturpësisht për gruan time, mendojnë se ajo nuk ka pasur dëshirë ta ketë burrin e saj gjallë, mendojnë se ajo është një e ve që mund ta mashtrojë ndokush, oh Zot sa poshtërsi, si kanë guxim këta të ligë t’i shpijnë mendjet e tyre të shthurura deri në këtë pikë. A thua unë vdiqa dhe me gjakun tim e ujita lirinë tuaj që sot po e gëzoni që ju pastaj të silleni kaq poshtër me gruan time. Këtë kurrë nuk e kamë menduar. Ajo duhet të trajtohet si mos më mirë sepse unë për ju dhashë gjënë më te shtrenjtë për nderin e grave dhe fëmijëve tuaj që sot të jetojnë më mirë dhashë jetën time i lashë jetim fëmijët e mi nënës nuk ju terën sytë kurrë që nga ajo ditë kur morri vesh për vrasjen time, lash gruan duke më pritur në dritare tash e dymbëdhjetë vite, të gjithë familjen e lash në ankth, kurse ju, ju që këtë ma ktheni me të keq, aq shumë sa sillni mendime të këqija në kokë edhe për gruan time. O Zot të, të lutem ma shto durimin dhe forcoma familjen deri kur të takohem me ta sepse këtë nuk e pata bërë plan se do të më ndodhte.
-I drejtohem disa shokëve të mi të luftës dhe disa komandantëve me të cilët ishim betuar së bashku se do të luftonim për të mirën e vendit dhe të popullit, kurse sot dikush prej shokëve të mi e ka harruar këtë betim, sa keq, për çfarë e harroi? Sepse paraja e mashtroi, pozita e nënshtroi dhe ju robërua epsheve të tij. O ish komandantët e mi sa shpejt harruat fjalët tuaja me të cilat na jepnit moral e kurajo para betejave duke na thënë se do të vdesim për këtë vend, do të sakrifikojmë për të, do të jemi shërbëtorë të saj deri në vdekje, sa shpejt harruat ato që neve na i mësonit. Çfarë ndodhi me juve kështu ju lutem korrigjojeni veten sa më parë sepse dikur do të bëhet vonë e kam frikë se mos emrat vetëm për keq do tu përmenden.
-I drejtohem njerëzve të qeverisë të cilët pa harxhuar asgjë e gjetën shtetin të gatshëm, sepse ne ua pastruam rrugët me gjakun tonë, ua blemë karriget me jetët tona kurse ata sot janë në gjendje të hanë njëri tjetrin, të shpifin, të luftojnë, të armiqësohen dhe shtetin ta lënë aty ku është vetëm që ë mbesin në postet e veta.
-U drejtohem atyre që deri dje flisnin për një jetë më të mirë të cilën të gjithë e ëndërronim, për të cilën çdokush dha diçka, të gjithë së bashku e ndërtuam këtë vend me fjalët tona garantonim çdo gjë për popullin, atyre që deri dje e njihnin Zotin ndërsa sot e luftojnë fenë e tyre, pse ju dha pozita ua ndalojnë të drejtën e veshjes atyre që prindërit e vet bënë për këtë vend më shumë se ju që jeni nëpër pozita. A thua fjalët tuaja mos paskan qenë mashtrim vetëm për pushtet, gënjeshtra vetëm për autoritet, a thua po mendoni se jeni të pathyeshëm, po i bëni qejf vetes se nuk do të vdisni?! Të gjithë këtyre pyetjeve vet jepuni përgjigje.
-Deri dje e ndanim një kafshatë bukë të gjithë së bashku, a ju kujtohet disa prej jush kur bukën e fundit e pata marrë nga nëna ime në mal dhe ua solla juve që të hani prej saj kurse ju sot doni ta zhdukni njëri tjetrin për pasuri, keni blerë toka, pallate, ndërtuar vila, hotele e shtëpi, makinat tuaja nuk arrin askush t’i ketë, pasuritë tuaja nuk numërohen sa po dëgjoj se disa prej tyre keni filluar t’i regjistroni në emër të njerëzve të tjerë që të mos vëreheni, keni kujdes mos, mos kështu se nuk u ka hije, bile kohëve të fundit po më vijnë lajme se keni filluar t’i bëni kurtha njëri tjetrit, a harruat se kemi luftuar në një vijë ët frontit, se ja kemi ruajtur shpinën njëri tjetrit kurse tani ju doni t’ia ngulni thikën pas shpine të njëjtëve shokë. Kuku për ju çka ju ka gjetë!!!
-Po ndiej se keni filluar me i shti hundët nga pak edhe në punët e fesë duke u përzier aty ku nuk u takon sikur shumë keni filluar të bëheni kapadai, mos mendoni se nuk do të plakeni e as do të vdisni, merrni more mësim prej komunistëve që Zoti ua theu qafën e ruane veten të mos bëheni si ata se këtë fe nuk mund ta ndalë kush. A harruat se kur ishte koha e shkavit nuk e hiqnit Zotin nga goja me përmendje kurse sot ndodhë e kundërta, mos ndoshta e paskeni pasë nga frika e jo nga besimi?
-Në fund ju drejtohem të gjithë ju qeveritarëve, të keni kujdes me Mitrovicën dhe pjesën veriore të Kosovës e mos e humbni atë luftoni për të ashtu si luftuam para dymbëdhjetë viteve sepse pash Zotin nëse e humbni atë dijeni se keni shkelur mbi gjakun dhe amanetin tonë dhe ju betohem se do të ngjallem nga varri për të pasur punë fillimisht me juve e pastaj me shkijet.
-Ua them troq pa lajka se aspak nuk jemi të kënaqur me juve në pushtet dhe me atë çfarë jeni duke bërë. Tash e dymbëdhjetë vite asgjë nuk është për tu pasë lakmi përkundrazi keni dështu, nuk jeni në rregull dhe ta dini se ne nuk luftuam për të bërë ju sot atë që po e bëni për tu sjellë sallamadi nëpër Kosovë pa ju frikësuar as Zotit, as njeriut e as tokës që po ju mbanë.
-Nëse nuk merrni mësim në këto pika që i përmenda në letrën time dhe nëse nuk përmirësoheni atëherë mallku ju qoftë jeta që ua fali Zoti, mallku buka që ua dha toka dhe mallku gjaku e mundi i neve dëshmorëve ju qoftë që nuk paskemi pasur njerëz të besës për t’i lënë pas vete që ta vazhdojnë misionin që ne e nisëm.Letrën e dërgon: .................dëshmori që jetën e dha për Zot e pastaj për këtë tokë, për njerëz, nder, e ditë më të lumtura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
LETËR NGA DËSHMORI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: