Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 E magjepsur nga thirrja për namaz

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jakub
Radio përgjegjësi
Radio përgjegjësi


Male Numri i postimeve : 419
Pikë : 16382
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 04/09/2010
Thënia e preferuar : All-llahu te Drejtoft
Mesazhi për të tjerët : Thuaj: La ilahe il-lAll-llah - Muhammeden-RresulAllah

MesazhTitulli: E magjepsur nga thirrja për namaz    Mon 28 Nov 2011, 22:31

E magjepsur nga thirrja për namaz

As miliona fjalë nuk mjaftojnë për ta përshkruar si duhet dashurinë time për Zotin. Është ndjenjë e thellë, e sinqertë që vjen nga thellësia e zemrës sime dhe lëviz nëpër çdo pjesë të trupit tim gjer në majat e gishtërinjve, kur flas me Zotin në namaz.


As miliona fjalë nuk mjaftojnë për ta përshkruar si duhet dashurinë time për Zotin. Është ndjenjë e thellë, e sinqertë që vjen nga thellësia e zemrës sime dhe lëviz nëpër çdo pjesë të trupit tim gjer në majat e gishtërinjve, kur flas me Zotin në namaz.

I jam shumë falënderuese Zotit për dhuratën e Tij, që më bëri mua myslimane. Gjatë gjithë jetës do ta lavdërojë dhe do t’i falënderohem Atij.

Udhëtimi në Islam filloi thjesht dhe pa rënë në sy. Gjithmonë më qeshet kur më kujtohet fillimi. Më pëlqenin udhëtimet me prindërit. Ne vizitonim vende të ndryshme muslimane. Egjipti ishte vendi i fundit dhe kultura e gjithçka në të tërhoqi vëmendjen time. Ishte hera e parë që isha pranë xhamisë, por nuk kam hyrë brenda derisa sa nuk e dija se a bën të hyj si jomyslimane.

Kurdo që e dëgjoja thirrjen për namaz, zemra më dridhej dhe hyja në një lloj transi dhe nuk dëgjoja diç tjetër përveç zërit nga minaret. Isha plotësisht e magjepsur prej tij. Solidariteti midis njerëzve të mbledhur në xhami dhe lutja e tyre së bashku më magjepsën dhe kanë mbetur në kujtesën time deri sot.

Kur u ktheva, ndjeja se kisha lënë diçka shumë të afërt me mua. Në atë kohë dija shumë pak për Islamin, pothuajse asgjë në krahasim me atë që di tani.

Kur erdha në shtëpi kisha një dëshirë të madhe ta mësoja arabishten sepse ishte magjepsëse për mua. Më ishte bërë njëra prej gjuhëve më të bukura në botë. Por në qytetin tim nuk kishte kurse të gjuhës arabe. Kishte vetëm kurse të gjuhës angleze dhe gjermane. Ata pothuajse arritën të kenë kurs të arabishtes, por u anulua madje para se të fillonte. Kjo ishte pak para se të fillonte muaji ramazan pasi mësuesi përgatitej për të shkuar në shtëpi. Ngacmimi im u zëvendësua me zhgënjim.

Kaloi një kohë dhe unë fillova t’i qasem Islamit gradualisht. Lexoja për Islam në ueb-faqe të ndryshme dhe shikoja të gjitha llojet e programeve televizive rreth Islamit dhe myslimanëve. E ndoqa një diskutim në një forum të grave myslimane në internet ku gjeja çdoherë më shumë njohuri. Në mesin e tyre ishin edhe disa gra sllovake. Njëherë një motër nga Kosica shkroi se atje kishte mësime të Kuranit dhe gjuhës arabe. Emri i saj më ishte i njohur pasi e kisha parë në një shfaqje duke diskutuar me disa gra tjera myslimane para një muaji. Menjëherë ia dërgova një email asaj dhe i thashë se dëshiroja të ndiqja këto mësime dhe ajo ma ktheu atë. U takuam pas një jave. Ajo ishte e këndshme dhe e mirë dhe kisha një bindje shumë të mirë për të. Kisha ndjenjën e qetësisë dhe sigurisë kur rrija me të.

Nuk kisha paragjykime për askënd dhe për asgjë, kështu që nuk ishte e vështirë për mua të mësoja diçka të re. Mësonim së bashku dhe njiheshim me vajza dhe gra tjera gjithashtu. I ndiqja mësimet rregullisht dhe më së shumti më pëlqenin mësimet e Kuranit. I mësuam disa sure dhe pavarësisht se unë nuk isha myslimane, secila ishte e durueshme me mua dhe më respektonte.

Mësimet e arabishtes përfunduan pas disa muajsh, por ne të gjitha takoheshim edhe pas kësaj. Bisedonim me orë të tëra. Për mua kjo do të thoshte shumë sepse mund të isha me to dhe të shihja nga afër jetën e tyre.

Nuk ishte e qartë për mua se a dëshiroja të bëhem myslimane. Nuk e dija se si por e dija se do të ndodhte. Nuk e konsideroja vendimtare ndërrimin e fesë. Gjëja e rëndësishme për mua ishte të mësoj për Zotin dhe ta dua Atë.

I pyeta shoqet se si mund ta gjeja rrugën e vërtetë. Ato më thanë se një ditë do të merrja një shenjë nga Zoti, një ndjenjë të veçantë që nuk do të ngatërrohej me asgjë. Kështu që prisja...

Familja ime është krishtere, por askush nuk më udhëzoi në religjion. Nëna ime më thoshte se isha e lirë në këtë gjë. Ajo nuk më detyroi të besoja apo të mos besoja. Ne nuk shkonim në kishë por të gjithë besonim në Zot. Por, gjithmonë e ndjeja se unë isha më afër Atij se të gjithë anëtarët e familjes sime.

Koha kaloi dhe çdo gjë u qetësua. Ishte një mungesë afatshkurtër e interesit. Sikur mënyra e mëparshme e jetës u kthye prapa. Dëshiroja të takoja gra myslimane. Në shtëpi nuk mund të mësoja aq. Për këtë arsye e luta me çiltërsi Zotin, aq sa munda, dhe e luta të më jep një shenjë dhe të më bënte myslimane nëse ishte dëshira e Tij.

Në verë kalova pak kohë te gjyshërit e mi dhe kur u ktheva në shtëpi nga pushimi, ishte një kthim në zemrën time dhe e ndjeva atë ndjenjën e veçantë, thirrjen që e dëgjoja aq shumë por kurrë nuk e kisha provuar. Më erdhi papritur.

Më kujtohen fjalët e shoqeve: “Do ta ndjesh atë. Zoti do të jap një shenjë. ”Kurrë nuk do ta harroj atë ndjenjën e asaj kohe. Ishte sikur fëmija i dëshpëruar kur dëshiron diçka. Ndjeja një dëshirë të madhe të bëhesha myslimane. Ndjeja se Zoti përcillte çdo mendim timin, çdo dëshirë timen dhe unë dëshiroja të isha më afër Tij.

Besoja në të vërtetën dhe fuqinë që e kishte sjellë Ai te ne përmes të dërguarit Muhamed (paqja e Zotit qoftë mbi të). Papritmas nuk kisha më dyshim. E dija që zgjedhja ime ishte e drejtë për mua. Dhe nëse më pyesni pse, nuk mund t’ua shpjegoj. Ju thjesht e dini.

I shkrova shoqes sime të dashur, myslimanes së parë që e takova dhe e cila më ndihmoi më shumë se çdokush tjetër. Po atë ditë e deklarova shehadetin në praninë e saj dhe disa grave tjera myslimane.

Kur më përqafoi ajo, ndihesha si një person i ri. E lindur përsëri, e pastruar prej çdo gjëje më parë dhe e gatshme për jetën në përputhje me Kuranin dhe sunetin e të Dërguarit.

Nëse dikush do të më thoshte para disa vitesh se çka do të bëhesha dhe çfarë drejtimi do të merrte jeta ime, sigurisht që nuk do t’i besoja. Nuk do të mund ta imagjinoja jetën si myslimane. Dhe tani nuk mund të imagjinoj një jetë tjetër...

Në fillim e ndjeja se kishte shumë gjëra që nuk i dija. Kur e vëzhgoja jetën e myslimanëve si jomyslimane, nuk e imagjinoja se sa shumë dinin ata. Kjo sepse unë i konsideroja ata si të ishin një.

Por pas bisedës sime kisha shumë pyetje. Dëshiroja të dija gjithçka prej fillimit. Kisha një dëshirë të fuqishme për të mësuar e studiuar. Islami e zgjoi jetën në mua. Dëshiroja të merrja informacione, mësime, të njihja historinë e këtij religjioni të madh dhe t’ua përcjellë dijen time të tjerëve.

Përpjeka ime e parë për t’u falur ishte shumë amatore, por sinqerisht vinte nga shpirti im sepse kisha dëshirë të madhe për ta mësuar atë. Në fillim e shkrova të gjithë procedurën e faljes në një letër dhe i lexoja suret prej aty.
Gjithmonë e lusja Zotin për të më ndihmuar për t’u përmirësuar. Rreth tri javë më vonë mund të falesha pa letër.

Islami është i bukur sepse në të ne mësojmë gjithçka për jetën tonë. Nuk mund ta arrijmë kurrë përsosmërinë sepse Zoti na mësoi se vetëm Ai është i përsosur. Por është detyrë e jona të jemi shpirtërisht afër Tij, të jetojmë duke u bazuar në urdhrat e Tij, të largohemi nga ajo çka na ndaloi Ai dhe të bëhemi shembull për të tjerët rreth nesh. Vetëm në këtë mënyrë mund t’i tregojmë Atij dashurinë tonë të madhe dhe devotshmërinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
E magjepsur nga thirrja për namaz
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: