Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 Shëtitje Në Qiell

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jakub
Radio përgjegjësi
Radio përgjegjësi


Male Numri i postimeve : 419
Pikë : 16382
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 04/09/2010
Thënia e preferuar : All-llahu te Drejtoft
Mesazhi për të tjerët : Thuaj: La ilahe il-lAll-llah - Muhammeden-RresulAllah

MesazhTitulli: Shëtitje Në Qiell    Sat 03 Dec 2011, 23:47

Shëtitje Në Qiell

Doli Profeti alejhi selam për tek një xhenaze, u ul pranë varrit të saj dhe përreth tij ishin shokët e tij dhe tha:
“Kërkojmë mbrojtje tek Allahu për ty nga dënimi i varrit!” Dhe më pas shtoi: “Robi besimtar, nëse është duke u ndarë nga dynjaja dhe duke shkuar në botën tjetër ahiret, i zbresin atij melaiket nga qielli me fytyra të bardha si Dielli dhe me to qefin dhe hunut nga xheneti dhe ulen me largësi sa largpamësia e syrit.
Pastaj i vjen meleku i vdekjes i cili ulet tek koka e tij dhe thotë: ‘O ti shpirt i mirë, dil për tek falje dhe kënaqësi nga Allahu’. Del dhe rrjedh sikurse rrjedh pika e ujit nga ena e saj. E merr atë dhe nëse e merr atë nuk e lënë në dorën e tij sa hapja dhe mbyllja e syve e kur e marrin e vënë në atë qefin dhe hunut dhe del nga ajo më e parfumosur se aroma e një parfumi që mund të gjendet në tokë.

Ngjiten me të dhe nuk kalojnë pranë një grupi me melaike vetëm se thonë: ‘I kujt është ky shpirt i mirë?’ Thonë: ‘filani i biri filanit’ me emrat më të mirë që e thërrisnin atë në dynja, derisa mbaronin me atë tek qielli i dynjasë. Kërkojnë që t’i hapet dera dhe ia hapin atyre, e qarkullojnë atë në çdo qiell që vjen mbas tjetrit derisa mbarojnë me të në qiellin e shtatë, ku thotë Allahu: ‘Shkruajeni librin e robit tim në Ilijin dhe kthejeni atë në tokë, se unë nga ajo i kam krijuar dhe në të do t’i kthej dhe nga ajo do t’i nxjerr herë tjetër’. Kthehet shpirti në trupin e tij dhe i vijnë atij dy melekë që e ulin atë dhe i thonë: ‘Kush është Zoti yt?’ Dhe i përgjigjet: ‘Zoti im është Allahu’. I thonë atij: ‘Cila është feja jote?’ Thotë: ‘Feja ime është Islami’. I thonë përsëri: ‘Kush është ai burrë i cili u dërgua tek ju?’ I përgjigjet: ‘Ai është i dërguari i Allahut, paqja dhe shpëtimi i Allahut qoftë me mbi të!’.
I thonë përsëri: ‘Kush është puna jote?’ I përgjigjet: ‘Lexova librin e Allahut e besova atë dhe dhashë lëmoshë’. Thërret një thirrës nga qielli: ‘Të vërtetën tha robi im, shtrojini nga xheneti, visheni nga xheneti dhe hapini atij derë për në xhenet’. I vjen atij nga qetësia dhe aroma e saj dhe i zgjerohet varri i tij sa largpamësia e shikimit të tij dhe i vjen një burrë me fytyrë të bukur, rroba të mira e aromë të mirë e i thotë: ‘Përgëzohu më atë që të gëzon ty, kjo është dita jote për të cilën ishe premtuar’. I thotë atij: ‘Kush je ti, se sikur fytyra jote ka ardhur për të mirë!’ I thotë atij: ‘Unë jam puna jote e mirë, për Zotin ishe i shpejtë në bindjen ndaj Allahut dhe i ngadaltë ndaj kundërshtimeve të Tij, Allahu ta shpërbleftë me të mira’.”
Të vërtetën tha Profeti alejhi selam. Po, do t’i thotë atij: ”Unë jam puna jote e mirë, unë jam namazi dhe agjërimi yt, bindja, lëmosha, e qara dhe frika jote, unë jam haxhi, umreja dhe bindja jote ndaj prindërve të tu”. Nëse do të shikoj besimtari këtë dhe varrin e tij të zgjerohet dhe në të mirësi nga xheneti, do të mallëngjehet për të dhe do të lutet duke thënë: “O Zot, sille Ditën e Gjykimit që të kthehem tek të afërmit e mi dhe pasuria ime!”. Profeti alejhi selam tha: “Ndërsa robi jobesimtar ose i prishur, nëse është duke u shkëputur nga kjo botë dhe duke shkuar në botën tjetër, i zbresin nga qielli atij melekë me fytyra të zeza dhe me ta pëlhurë thesi dhe ulen nga ai sa largpamësia e shikimit.

Pastaj vjen meleku i vdekjes dhe ulet tek koka e tij dhe thotë: ‘O ti shpirt i keq, dil për në mërzitje dhe zemërim nga Allahu’. Shpërndahet shpirti në trup, e nxjerr atë meleku sikur të nxjerrë degë ferre nga leshi i lagur. E mallkojnë atë çdo melaike që ndodhen midis tokës dhe qiellit dhe të gjitha melaiket që ndodhen në qiell. E merr atë dhe kur e merr atë nuk e lë në dorën e tij as sa të hapësh dhe të mbyllësh sytë. E vendosin në atë pëlhurën e thesit dhe del nga ajo si era më e keqe e një kufome që mund të gjendet në faqen e tokës.
Fillojnë të ngjiten me të dhe kur kalojnë pranë ndonjë grupi me melaike thonë: ‘I kujt është ky shpirt i keq?’ Do të përgjigjen: ‘Filani, i biri filanit’, me emrat më të shpifur që e thërrisnin në tokë derisa mbarojnë me të tek qielli i dynjasë. Kërkon që t’i hapet dera por nuk ia hapin atij”. Pastaj lexoi i dërguari i Allahut alejhi selam: “Nuk u hapen atyre dyert e qiejve dhe nuk hyjnë në xhenet derisa të hyjë deveja në vrimën e gjilpërës.” Dhe do të thotë Allahu: “Shkrujeni librin e tij në sixhin, në tokën më të ulët dhe hidhet shpirti i tij dhe përplaset, pastaj lexoi përsëri: “Dhe kushdo që i emëron shokë e të barabartë Allahut, kjo është sikur ai të kishte rënë nga qielli dhe ta kishin kapur zogjtë ose sikur era ta kishte hedhur në një vend të largët e të humbur.” El Haxh, 31.
Kthehet shpirti në trupin e tij dhe i vijnë dy melekë e ulin atë dhe i thonë atij: ‘Kush është Zoti yt?’ U përgjigjet: ‘Oh,oh, nuk e di’. E pyesin atë përsëri: ‘Kush është feja jote?’ U përgjigjet: ‘Oh, oh, nuk e di’. I thonë: ‘Kush është ky burrë i cili u dërgua tek ju?’ I thotë: ‘Oh, oh, nuk e di’. I thonë: ‘Nuk e di dhe nuk na e drodhe’. Do të thërrasë një thirrës nga qielli: ‘Me të vërtetë që gënjeu, shtrojini atij prej zjarrit dhe hapini atij derë për në zjarr’. Do t’i vijë atij nga nxehtësia e afshi i zjarrit dhe do t’i ngushtohet varri i tij derisa t’i hyjnë brinjët me njëra-tjetrën.

Do t’i vijë atij një burrë me fytyrë dhe rroba të shpifura dhe erë të keqe, dhe do t’i thotë: ‘Përgëzohu me atë që të hidhëron, kjo është dita për të cilën ishe premtuar. Ke qenë i ngadalshëm në bindjen ndaj Allahut dhe i shpejtë ndaj kundërshtimit të Tij, Allahu ta shpërbleftë me të këqija’. I thotë: ‘Kush je ti, se fytyra jote sikur ka ardhur për të keq?’ I përgjigjet: ‘Unë jam puna jote e keqe’.”
Të vërtetën ka thënë resulullahi alejhi selam. Po do t’i thotë atij: ‘Unë jam puna jote e keqe, betimi yt jo për Allahun, tavafi nëpër varre, pirja e alkoolit, imoraliteti, ryshfeti dhe dëgjimi i muzikës’.

Atëherë pikëllohet robi po a do ta shpëtoj ky pikëllim? Shtohet dëshpërimi i tij por a do t’i vlejnë lotët e tij? Sa është këshilluar për ruajtjen e nderit dhe kujdesjen ndaj shikimit e dëgjimit! Atëherë sigurohet ky rob se me të vërtetë çka është mbas varrit do të jetë më e vështirë dhe do të thotë do të lutet: “Zot, mos e sill Kiametin!”. Pastaj do t’i shkoj atij një i verbër shurdh memec në dorën e tij një varre, nëse do të godiste me të një mal do të bëhej dhe. Do t’i gjuaj atij një të gjuajtur dhe do të bëhet dhe, pastaj e kthen atë Allahu sikurse ishte, do t’i gjuaj një gjuajtje tjetër dhe do të ulërijë aq sa e dëgjon atë çdo gjë, përveç njerëzve dhe xhinëve. Hadithi është me përmbledhje. Transmeton Ahmedi.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shëtitje Në Qiell
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Feja Islame-
Kërce tek: