Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Es-selamu alejkum mirë se vini vizitor ne forumin dhe radion "Ehlu-Sunnneh" ju lutemi regjistrohuni ose identifikouni
Lajmerim:
Nese nuk e beni kete atehere nuk do te mund te shihni permbajtjen e gjithe forumit.
All-llahu ju Shperbleft per mirkuptim.

Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit.

Forum me permbajtje te fese islame dhe jashte feje si kompjuterizem, sport etj.
 
Degjo KUR'ANDegjo KUR'AN  PytësoriPytësori  ForumForum  PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  CalendarCalendar  KërkoKërko  

 

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

 Për ta dëgjuar Radion duhet ta keni programin e Flatcast-it. Nese nuk e keni, Klikoni këtu ta instaloni !

Sondazh
A po ju pëlqen Forumi
Po shumë.
79%
 79% [ 443 ]
Jo Aspak.
6%
 6% [ 35 ]
Deri Diku.
7%
 7% [ 41 ]
Duhet me bo ndryshim.
7%
 7% [ 42 ]
Totali i votave : 561
Ora
Kalendari Hixhrit
Tema Fundit
» qka ndodh kur gruja e nxen burrin 3her qe e tradhton dhe ja fal per shkak te fmive
Tue 17 Dec 2013, 03:24 nga Vizitor

» tradhtija
Tue 17 Dec 2013, 03:19 nga Vizitor

» Historia e Aliut r.a dhe çifutit
Wed 10 Jul 2013, 11:27 nga Jakub

» A po ju pëlqen Forumi
Sat 04 May 2013, 09:56 nga shemsedin.bajrami

» A lejohet qe ta lyej ftyren me Brion pas rruarjes.pasi qe ajo posedon pak sasi alkoholi
Tue 02 Apr 2013, 05:39 nga Hoxha Mus'ab

» A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Tue 02 Apr 2013, 05:35 nga Hoxha Mus'ab

» Momenti prej vdekjes deri tek gjykimi
Fri 22 Mar 2013, 08:46 nga Gynii

» Mervani shurdh-memec - djali më orator
Tue 12 Mar 2013, 00:41 nga Muslimani

» Gjendja e atyre që janë frikësuar nga zjarri i Xhehenemit
Tue 12 Mar 2013, 00:34 nga Muslimani

» Eh … Përmallimi Për Ramazanin
Sun 10 Mar 2013, 03:03 nga Muslimani

» Dita E Xhuma - Festë E Javës
Thu 07 Mar 2013, 23:52 nga Ehlu-Sunneh

» A pranohet namazi nëse nuk e thua tekbirin filestarë?
Thu 07 Mar 2013, 10:34 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse teshat e mbrendshme ndyten nga gazrat, si duhet vepruar?
Thu 07 Mar 2013, 10:24 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet zbukurimi i varrit?
Thu 07 Mar 2013, 10:15 nga Ehlu-Sunneh

» LUTJA NË QABE, SHKAKU I SHËRIMIT TIM!
Tue 26 Feb 2013, 06:00 nga Jakub

» A lejohet martesa me një femër e cila nuk falë namaz?
Wed 20 Feb 2013, 11:04 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të këndohen dy sure në një rekatë?
Wed 20 Feb 2013, 11:03 nga Ehlu-Sunneh

» Ku është vendi i të çmendurve në botën tjetër?
Wed 20 Feb 2013, 11:02 nga Ehlu-Sunneh

» A lejohet të falem, aty ku ka foto lakuriq?
Wed 20 Feb 2013, 11:00 nga Ehlu-Sunneh

» Nëse gaboj në fund të namazit, si të veproj?
Wed 20 Feb 2013, 10:59 nga Ehlu-Sunneh

» Dita e Xhuma
Thu 14 Feb 2013, 23:25 nga Muslimani

» A i lejohet nje te riut te i kqyr femrat apo te i fol me qellim te filloj nje avanture me ate, duke e pas per qellim fundi i kesaj avanture te jet martesa.
Wed 13 Feb 2013, 21:52 nga Hoxha Mus'ab

» Nxënësi i cili e bëri mësuesin të qajë...
Sun 10 Feb 2013, 12:38 nga Muslimani

» A NUK TURPËROHESH TË ANKOHESH?
Sun 10 Feb 2013, 10:13 nga Admin

» Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Wed 06 Feb 2013, 00:35 nga Hoxha Mus'ab

» SI DO TË JETË MËNGJESI I PARË NË XHENET?
Thu 03 Jan 2013, 05:45 nga Jakub

» NASA i kthehet KURANIT: Fundin e botes e din vetem Zoti
Tue 18 Dec 2012, 02:59 nga Muslimani

» Uji zemzem një mrekulli
Fri 07 Dec 2012, 23:20 nga Muslimani

» Ne nje hadith qe transmeton imam Muslimi.
Sat 24 Nov 2012, 15:04 nga Muslimani

» Radio Ehlu Sunneh ua uron te gjith Muslimanve Festen e Kurban Bajramit
Thu 25 Oct 2012, 05:39 nga Jakub

» Gurthemeli i xhamisë qendrore në Prishtinë më 8 tetor
Mon 10 Sep 2012, 09:43 nga Jakub

» KËSHILLA RRETH PASTËRTISË
Mon 03 Sep 2012, 10:16 nga Jakub

» Nëna Fatime
Tue 28 Aug 2012, 05:52 nga Jakub

» Zgjidhja e problemeve prej Kur’anit
Sat 25 Aug 2012, 04:16 nga Jakub

» Abetarja gjithëkombëtare edhe në Luginë të Preshevës
Sat 25 Aug 2012, 04:10 nga Jakub

» Barcelona mundi Realin 3 me 2
Sat 25 Aug 2012, 04:08 nga Jakub

» Opozita siriane: Në Homs po bëhet masakër
Sat 25 Aug 2012, 04:01 nga Jakub

» 10 hapa për të vazhduar në punë të mira pas Ramazanit
Sat 25 Aug 2012, 03:58 nga Jakub

» Besimtarë mysliman në Kosovë, festojnë Fitër Bajramin
Sat 18 Aug 2012, 22:51 nga Jakub

» SYNETET E DITËS SË BAJRAMIT
Fri 17 Aug 2012, 07:48 nga Jakub

» Sadakatul-Fitri
Mon 06 Aug 2012, 14:34 nga Jakub

» DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN
Mon 06 Aug 2012, 07:11 nga Jakub

» LUFTA E BEDRIT
Sat 04 Aug 2012, 12:35 nga Jakub

» Vlera e nates se kadrit në Ramazan
Wed 01 Aug 2012, 11:06 nga Jakub

» Cyrih, plagosen thikë shqiptarët
Sun 29 Jul 2012, 12:37 nga Jakub

» Sofrat e iftarit kolektiv në Stamboll
Sun 29 Jul 2012, 12:35 nga Jakub

» Horror në Rusi, vajza 5-vjeçe ushqehet si lopët
Sun 29 Jul 2012, 12:34 nga Jakub

» Ditën me shami kërkon lëmosh,natën SUPERMODELE-VIDEO
Sun 29 Jul 2012, 12:32 nga Jakub

» MOS E DËMTO RAMAZANIN TËND
Wed 25 Jul 2012, 07:14 nga Jakub

» ME RAMAZAN EDHE NË OLIMPIADË
Sun 22 Jul 2012, 07:22 nga Jakub

» VEÇORITË E MUAJIT RAMAZAN
Sun 22 Jul 2012, 07:20 nga Jakub

» Radio Ehlu Sunneh ua uron muajin e Ramazanit
Thu 19 Jul 2012, 06:41 nga Jakub

» RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN
Thu 19 Jul 2012, 06:04 nga Jakub

» ZONJA E KUZHINËS NË RAMAZAN
Thu 19 Jul 2012, 06:02 nga Jakub

» HYTBE KUSHTUAR REFUGJATËVE DHE TË ZHVENDOSURVE NË SIRI
Fri 06 Jul 2012, 22:48 nga Jakub

» KRYESIA E BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS TË PREMTEN AKSION PËR NDIHËM TË REFUGJATËVE TË SIRISË
Fri 06 Jul 2012, 22:46 nga Jakub

» MIQTË E SIRISË: ASADI DUHET TË SHKOJË
Fri 06 Jul 2012, 22:42 nga Jakub

» FRANCA KËRKON LARGIMIN E BASHAR AL-ASADIT
Fri 06 Jul 2012, 22:40 nga Jakub

» VALLË, KUSH MUNDET T'I BLEJ LOTËT E SYVE TË TU
Fri 06 Jul 2012, 22:38 nga Jakub

» A duhet të festohet Nata 15 e muajit Sha’ban e quajtura nate e madhe e Beratit
Wed 04 Jul 2012, 07:37 nga Muslimani

» LIGA ARABE I KËRKON RUSISË TË NDËRPRESË FURNIZIMIN ME ARMË TË DAMASKUT
Fri 22 Jun 2012, 05:21 nga Jakub

» VLERA E ISTIGFARIT DHE GJURMËT E TIJ
Fri 22 Jun 2012, 05:13 nga Jakub

» Kush mund te jet shkaktar i fundit te Amerikes? A ka mundësi që EKGA dhe El-Shebab të jenë shkaktare vdekjeprurëse të Amerikës?
Sat 21 Apr 2012, 23:02 nga Jakub

» 57 vende myslimane hapin një kanal të përbashkët televiziv
Sat 21 Apr 2012, 03:07 nga Jakub

» Assad vret e ndan ndihma!
Sat 21 Apr 2012, 03:05 nga Jakub

» Mesi, 273 minuta pa gol kundër Realit
Sat 21 Apr 2012, 03:03 nga Jakub

» Xhaka bën gati valixhet për Menhengladbah
Sat 21 Apr 2012, 03:02 nga Jakub

» Erdhi një burrë me vrap
Sat 21 Apr 2012, 02:59 nga Jakub

» Çlirim nga prangat e dynjasë
Sat 21 Apr 2012, 02:57 nga Jakub

» ...nga thesari i Ibn Tejmijes, Allahu e mëshiroftë
Mon 16 Apr 2012, 08:31 nga Jakub

» Çfarë shpërblimi ka agjërimi i ditës së hëne dhe të enjte?
Mon 16 Apr 2012, 06:00 nga Muslimani

» Fikhu i të Dërguarit të Allahut, sal-lAllahu alejhi ue selem
Fri 13 Apr 2012, 09:25 nga Jakub

» Radhitja kohore mbi pejgamberët
Fri 13 Apr 2012, 09:22 nga Jakub

» Zejdul Hajri
Fri 13 Apr 2012, 09:19 nga Jakub

» Njihe armikun tënd sepse ai të njeh ty
Fri 13 Apr 2012, 09:16 nga Jakub

» Shiat - Ata janë armiq, ruaju prej tyre !
Fri 13 Apr 2012, 09:15 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:12 nga Jakub

» Begatia e sinqeritetit në kërkimin e diturisë dhe në vepra
Fri 13 Apr 2012, 09:11 nga Jakub

» Ndalja në çdo fjalë dhe vepër deri sa të dallohet e drejta
Fri 13 Apr 2012, 09:09 nga Jakub

» Kuptimi i dietës së shëndoshë dhe rregullat praktike të ngrënies dhe pirjes
Fri 13 Apr 2012, 09:04 nga Jakub

» Cameron: Islami s’ka lidhje me ekstremizmin
Thu 12 Apr 2012, 10:44 nga Jakub

» Asadi s'po e zbaton planin e KB-ve
Thu 12 Apr 2012, 10:42 nga Jakub

» Motër e vëlla bashkëshortë, Strasburgu kundër
Thu 12 Apr 2012, 10:41 nga Jakub

» Vritet foshnja sepse ishte vajzë
Thu 12 Apr 2012, 10:40 nga Jakub

» "Ruajuni dy musibeteve në tekfir (anatemosje) – teprimit dhe neglizhimit
Thu 12 Apr 2012, 09:40 nga Jakub

» Letra e nënës – deri tek muxhahidi në folenë e saj
Thu 12 Apr 2012, 09:24 nga Jakub

» Nata më e përgjakshme në Siri
Sat 07 Apr 2012, 19:25 nga Jakub

» Lugina nuk voton për president të Serbisë
Sat 07 Apr 2012, 19:24 nga Jakub

» FËMIJËT TANË DHE NAMAZI
Sat 07 Apr 2012, 19:22 nga Jakub

» Shpjegimi i sures Fatiha
Sun 11 Mar 2012, 00:23 nga Jakub

» 33 mësime nga sureja Jusuf
Sun 11 Mar 2012, 00:21 nga Jakub

» VENDOSJA E DUARVE NË GJOKS PAS NGRITJES NGA RUKUJA (1)
Sun 11 Mar 2012, 00:19 nga Jakub

» 8 Marsi Respekt ndaj Nënës apo jo?
Sun 11 Mar 2012, 00:17 nga Jakub

» VLERA E DITËS SË XHUMA
Sun 11 Mar 2012, 00:13 nga Jakub

» RREZIKU I KAMATËS
Sun 11 Mar 2012, 00:12 nga Jakub

» SHKAQET E MOSPAJTIMIT MIDIS NJERËZVE
Sun 11 Mar 2012, 00:10 nga Jakub

» VLERA E MEXHLISEVE KU PËRMENDET ALLAHU
Sun 11 Mar 2012, 00:09 nga Jakub

» Erdoan: Asadi të lëshojë pushtetin
Tue 14 Feb 2012, 09:56 nga Jakub

» Siria, mblidhet Asambleja e OKB-së
Tue 14 Feb 2012, 09:55 nga Jakub

identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 275 më Sun 11 Mar 2012, 10:13
Navigacion
 Indeksi
 Portali
 Degjo KUR'AN
 Lexo KUR'AN
 TV Ehlu Sunneh
 Kuizi Ehli Sunnet
 S'po dëgjohet Radio ?
 Pytësori
 Kërko
 Profili
 Lista e Anëtarëve
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Most Viewed Topics
Rukje - Sherimi me Kur'an - Lufta Kunder Sihrit - Libri Lutjet e Sherimit
Qka lejohet me ba nese je xhunub ..
A po ju pëlqen Forumi
Disa dua nga Mburoja e Muslimanit
Agjerimi i Ramazanit
KURIOZITETE MATEMATIKORE
ËNDËRRAT (sipas pikepamjeve islamike)
ÇKA NUK E PRISH AGJERIMIN?
CILAT JANE DOBITE E AGJERIMIT TE RAMAZANIT?
Si mund ta dallojm qe nje xhin eshte ngjitur njeriut dhe si kurohet?
Top posters
Jakub
 
Muslimani
 
Ebu Sejf
 
ummu rushdi
 
Admin
 
Hoxha Mus'ab
 
MrSelefi1
 
Ehlu-Sunneh
 
manueli
 
Abdullah
 
Statistikat IP

Share | 
 

 A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hoxha Mus'ab
Hoxhë i Forumit
Hoxhë i Forumit


Numri i postimeve : 24
Pikë : 14894
Votuar : 1
Data e Ardhjes në këtë Forum : 04/09/2010

MesazhTitulli: A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes   Tue 02 Apr 2013, 05:35

A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes


Selamu alekum,
desha me dit dicka nqs keni mundesi per rrethin e floririt te fejeses, a duhet
ta mbajm ne Muslimant? nderko un mbaj dy unaza, ate te fejeses dhe nje tjeter
ne te djadht.Pergjigjja:


Falënderimi i takon vetëm Allahut, Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje
dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga Allahu prej të këqijave të vetvetes
dhe të veprave tona. Kë e udhëzon Allahu s'ka kush e devijon dhe kë e largon
nga rruga e vërtet Ai s'ka kush e udhëzon. Dëshmoj se nuk i takon adhurimi
askujt me të drejtë vetëm se Allahut, azze ue xhel, që është Një dhe se
Muhamedi është rob dhe i dërguari i Tij. Paqja dhe mëshira e Allahut qofshin
mbi të, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi të gjithë ata të cilët i pasojnë
ata me të mira, deri në Ditën e Gjykimit.Vella I nderuar
pyetjen tende inshaallah do ta ndajme ne tre pika kryesore , qe te jete me e
qarte pergjigjja Inshaallah, pershkak se nuk ben te pergjigjem direkt pyetjes
tende ne lidhje me rrethin e arit a bahet, pa e dit se qka eshte vednimi I arit
per Muslimanin(mashkullin), e pastaj te ju spejgohet qendrimi I Islamit mbi bartjen e rrethit te arit te
fejeses, pra:Pika e pare:


Sa i perket bartjes
se unazave apo rrethave apo dorezoreve apo zingjirave apo diqka tjeter qe bahet
nga ari, eshte e ndaluar ne Islam, pasi qe kete ndales e ka bere I Derguari I
Allahut ku ka thene se:
''Ari dhe mëndafshi janë të lejuara për gratë e këtij ummeti,
kurse të ndaluara për meshkujt.''
(Transmetojnë Ebu Davudi, Nesaiu dhe Ibën Maxhe),Si dhe rasti i atij sahabijut qe e ka pas ni unaze te arit ne dore, I
Derguari i Allahu ja ka hequr nga dora dhe i ka thene: ''Dikush prej jush e
pranon gacën e zjarrit dhe e vendos në dorën e tij.''
(Transmeton Muslimi).Pra nga ky eshte vendimi i Ulemave te Islamit se bartja e unazava nga ari
eshte e ndaluar me ixhma(unanimitet), per burrat e Ummetit Muhammed me u bart,
Kurse eshte e lejuar me unanimitet (Ixhma), siq thote Imam Neveviu:Lejohet për
burrin unaza e argjendit me
.

Pika e dyte:


Vella ne islam eshte e
njohur se burri i jep nuses se tij dhurate siq ka ardhur ne hadith qe i
Derguari i Allahut e ka urdheruar sahabijun te i jap nuses ni unaze edhe ne koft
prej hekuri,
e pyeti
Pjegamberi a.s Sahiun: “A ke ndonjë
pasuri për t’i dhënë asaj për mehr(Dhurate e Nuses)?” Ai tha: “Nuk kam asgjë
tjetër përveç këtij izari(Veshje).”Profeti (s.a.u.s.) i tha: “Nëse ia
dhuron asaj këtë mbulojë nuk do të mbetet ty asgjë për t’u mbuluar prandaj gjej
diçka tjetër.” Burri tha: “Nuk gjej asgjë për t’i dhënë.” Profeti (s.a.u.s.) i
tha: “Kërko të gjesh qoftë edhe një unazë prej hekuri.” Burri kërkoi por nuk
gjeti asgjë. Profeti (s.a.u.s.) e pyeti: “A ke mësuar përmendësh ndonjë pjesë
nga Kurani?” Burri i tregoi atij suret që dinte dhe pastaj Profeti (s.a.u.s.)
tha: “U martoj juve me çfarë ti ke mësuar nga Kurani.”
Transmetuar nga Bukhariu dhe Muslimi.Pra ky eshte Sunneti I Muhamedit a.s, burrat i dhurojn dhurat grave te tyre
e jo te ndrojne unazat, ky i jep gruas, gruja ketij kete e kemi mar prej Katolikeve siq i bejne
keto rituale neper kishat e tyre, mirpo ka thene i Derguari i Allahut:
" do ti pasoni popujt dhe nese futen ne bir te hardhuces do te
futeni ne te e e pyten kush jan keta popuj e tha te krishteret dhe jahudit
"Prandaj ne si muslimane duhet te
ruhemi nga perngjamja me popujt tjere, ne muslimanet jemi ni popull por jo si
te tjeret, sikurse ka ardh ne hadithe ka thene
Muhammedi a.s.: "Ai i cili i perngjan
nje populli ai eshte vet si ata"Si dhe nuk eshte pa tjeter qe femra te barte unazen e marteses apo rrehtin
e fejeses, ne ju treguam se i Derguari i Allahut e ka urdheri ate sahabin qe te
i jepe dhurate gruas se tij per martese, e jo me i shku mendja se pa tjeter te
jet unaza qecila deshmon se ajo eshte e fejuar apo e martuar, jo kjo so prej
Islamit.Mendoj se kemi arrit me ju spejgu qart pyetjen
tuaj, pra e kuptove se nuk lejohet te barte burri unaza nga ari e nuk diskutohet
se ndrrimi i rrethave te fejese eshte ni bidat ne Islam, qe se kan pas te paret
e ketij Ummeti, prandaj ne duhet te i largohemi perngjamjes me fet tjera, sepse
ne jemi musliman, dhe ajo veper refuzohet nga Allahu s.v.t dhe ne te kunderten
denohet njeriu nese e ben ni pune qe seka urdheru as Allahu e as i Derguari i
Tije, siq ka ardhur ne hadithin n
ga
nëna e besimdrejtëve Ummi Abdullahu Aisha, radijall-llahu anha, transmetohet se
ka thënë:"I Dërguari i All-llahut, sal-lall-llahu alejhi ve
sel-lem, ka thënë: 'Kush vepron për këtë çështjen tonë atë që nuk është nga
ajo, ajo është e refuzuar'."
(Buhariu dhe Muslimi),Sipas transmetimit të Muslimit:
"Kush vepron diç që nuk është në pajtim me çështjen tonë, ajo (vepër)
është e refuzuar."

Pika e trete:


Pasi qe i spejguam dy pikat e para na ka mbetur te e spjegojme piken e
fundit dhe me te rendesishmen e ajo eshte, se ne popull ka filluar te perhapet ni besim i
gabuar se nese hiqet unaza e marteses vjen deri te ndarja, mirpo ky eshte gabim
sepse martesa e muslimanit dhe ndarja e muslimanit nuk eshte e lidhur me unaze,
por eshte e lidhur me caktimin e Allahut s.v.t,
e nuk e besjome ne muslimanet kete
besim te kote pasi qe qdo sende qe ndodhe ndodh me caktimin e Allahut ,
dhe besimi i Muslimanit eshte se : E Mirja dhe e Keqja ndodhin me Caktimin e
Allahut”
dhe nese ju thoni se qka te
bej pra me rrethin qe kam, ne ju keshillojme, dhuroja dikujt prej grave.Po nese thua se a ben pra ta blej ni rreth nga argjendi qe ta ndroje ate te
arit, as ajo nuk lejohet, sepse ti me
kete veper po i pason katoliket ne kete veper, kjo eshte haram sepse tek ta
eshte besimi, se burri i martuar duhet te barte rreth te marteses, po nese nuk
e ban ndodh qysh tham prishet martesa apo ky po mshef se skoka i martuar, mirpo
ky eshte gabim i madh pasi qe ne Muslimanet martohemi dhe qesim kurorezohemi
para Allahut, dhe martesa jone fillon me Emrin e Allahut dhe me pelqimin e
Resulullahit, e jo me unaza, prandaj kur
te lidhet martesa me unaza, e jo me bes para Allahut prandaj edhe ndarja
behet sa qel e mshel syt, sepse ska kurfar pergjegjesije para Allahut.Keto kan qen pikat kryesore qe une i kam pare te arsyshme te i spejgoj qe
te jete me e qarte nadalimi i bartjes se unazave dhe rrethave te arit apo te
argjendit per martese qe eshte ni prej risive ne fen tone, duke mendu njerzit
se kjo veper eshte prej fes.Mirpo per kete na ka njoftuar i Derguari i Allahut kur ka thene:" do ti pasoni popujt dhe nese futen ne bir te hardhuces do te
futeni ne te, e pyten kush jan keta popuj e tha te krishteret dhe jahudit
"Me kaq e kam perfunduar e Luse Allahun te ju forcoj me iman dhe te i
largoheni qdo gjeje qe Allahu e uren, dhe ta veproni qdo send qe Allahu don, qe
fundi juaj te jete Xhenneti i Allahut.Kjo ke pergjigjja jone Allahu e din ma mir.


Mr Mus’ab Lusjani.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
A lejohet te bahet rrethi I floririt per fejes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Këtu zemrat tuaja mbushen Iman se Radio:*Ehlu-Sunneh* ju mban nën hijen e Kur'anit dhe Sunnetit. :: Pyetje dhe Përgjigje-
Kërce tek: